New York borsası ufki seyirle açıldı

Açılışta Dow Jones endeksi, yüzdelik 0,02 azalarak 32.805,69 puana geriledi.

S&P 500 endeksi yüzde 0,01 azalışla 4.154,85 puan olurken, Nasdaq endeksi yüzde 0,05 artarak 12.675,05 puana artık.

Piyasalarda jeopolitik risklere ilişik endişelerin idraksiz plana atılması ve yatırımcıların beklentilerden bereketli mevrut müşareket mali sonuçları ile makroekonomik verilere odaklanmasıyla evvel haset yükselişle tümler endeksler, yeni günün açılışında yatay bir gidiş izledi.

MEMLUK Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Çin ile ferman ihtilafındaki Tayvan’ı konuşma etmesi kapsamında mütezayit jeopolitik risk algısının yatışmasıyla yatırımcılar, geri açıklayan makroekonomik veriler ile şeriklik finansal sonuçları kapsamında yapılan geleceğe dönük yönlendirmelere odaklanmıştı.

KÖLE’de uygulayım bilimi şirketlerinden mevrut pozitif bilançolar piyasaları desteklerken, açıklanan hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin sektördeki büyümeye işaret etmesi riziko iştahını artırmıştı.

Analistler, yatırımcıların KÖLE’nin ferda açıklanacak ve olasılı benzeri resesyona dayalı daha fazla bilgelik sağlayacak temmuz ayına ait istihdam raporunu beklediğini belirtti.

Mavera yandan ülkede bugün açıklayan verilere bakarak ise ilk defa işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 30 Temmuz ile biten haftada 260 bine çıkarak beklenenden çok yükseliş gösterdi ve hisse senedi gücü piyasasında tıpkısı cirim yumuşamaya belen etti.

ABD’de aut tecim açığı birlikte haziranda maaş bazda yüzde 6,2 azalışla 79,6 bilyon dolara inerek 6 ayın sunma bağan seviyesini kaydetti. Akıbet veriler, ticaretin üçüncü çeyrekte kazançlı büyümeye katkıda bulunmaya bitmeme edeceğinin sinyalini verdi.

BENDE’de aut tecim açığı 6 ayın dibinde

 

ABD’de başıboşluk maaşı başvuruları ile beklentileri aştı

 

BENDE borsalarında bilanço etkisi

 

Share: