NUMAN KURTULMUŞ: TÜRKİYE, BU COĞRAFYANIN KİLİT TAŞIDIR

DÜRÜST Öğür Genel Başkanvekili Numan Vareste, Kahramanmaraş’taki programının ardından Adıyaman’a geçti. YANLIŞSIZ Parti Genel Başkanvekili Vareste’u YANLIŞSIZ Fırka Adıyaman Saylav Ahmet Aydın, Halil Fırat, Adıyaman Belediye Reisi Dr. Süleyman Kılın ve partililer karşıladı. Kurtulmuş, önce yerine Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ı görüşme ederek haysiyet defterini imzaladı. Vilayet ziyareti sonrası Vareste, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ı ziyaret ederek icraat üzerine bilgelik aldı. Kurtulmuş, henüz sonra YANLIŞSIZ Parti Adıyaman Bilgisizlik Kolları marifetiyle Türkiye Petrolleri’nde düzenlenen ‘Bilgisizlik Buluşmaları’na katıldı.

Burada gençlerle aynı araya gelerek soruları yanıtlayan Kurtulmuş, “3 ahit önceki Cumhurbaşkanımız 250 bin sosyal ev projesini açıkladı mı? Açıkladı. 100 bin arsa üstelik korkunç ayrımsız şeydir. Bugün kim rakamı bilmiyorum ama acemi cirim 880 bin civarında referans olmuş, 250 bin familya için demin bittabi kim mugayeret bundan sayrılık duyabilir bunu anlarım. Eleştirebilir der ki; şunu hakeza yapsaydınız tığ olsak şöyle elan bereketli yaparız der buraya kadar eyvallah amma edepsizce Türkiye’nin ikinci partisinin umumi başkanı Kılıçdaroğlu kalkıyor zaman gördünüz içtimai medya hesapları üzerinden cumhurbaşkanımızın lasmanını yapmış olduğu bu 250 bin konutluk projenin beyefendi kalkıyor ne diyor? Buradan elbette Erdoğan paraları toplayacaksın bunla partinin seçim kampanyasının finanse edeceksin. Böylesine balaban tıpkısı yalana ben hangi diyeyim? Düzey bakımından sunu dip nokta bu. Teşekkürname ederiz, tebrik kartı ederiz bu kadar insanı ev sahibi olma imkanına kavuşturuyorsunuz ve bu kadar insana aile sahibi olma imkanı hayallerini gerçekleştirme ümidi veriyorsunuz dese büyüyecek. Ama buradan tıpkısı domates dolması üretiyor ve zannediyor kim; bu yalana insanlar kanacak” dedi.

‘TÜRKİYE’Yİ TACİZ DEMEK YUNANİSTAN’IN HADDİ DEĞİLDİR’

Yunanistan’ı uyararak, bu muazzez millet namına alın yapılan haksızlıklara asla götürüm edemeyeceğini söyleyen Vareste, “Yunanistan’a tavsiyemiz ara sıra komşuluk hukukumuz var olmamış karadan hem denizden komşumuz. Yunanistan’a tavsiyemiz şudur. Bu muazzez milleti unutmayın. Bu ermiş budun namına cebin yapılan haksızlıklara katiyen sabır etmez ve Türkiye’nin köşeye sıkıştırılmasına izin etmez. Bu anlamda ona buna güvenerek haddinizi aşan işlerin içine girmeyin. Türkiye’yi rahatsız etmek Yunanistan’ın haddi değildir. Vekalet eskiden terör örgütleri üzerinden yapılıyordu, deminden eskimemiş tıpkı dönemi başlatılıyorlar. Vekil devletler emretmek biraz gösterişli tamam ama devletleri sanki zat vekilleriymiş kabilinden kullanarak kişi güçlerini artırmaya çalışıyorlar. Yunanistan’a tavsiyemiz buna maşa olmasınlar. Biz Türkiye ve Yunanistan yerine ikili masada seçme tip görüşmeyi yaparız. Anlaşamadığımız konular tamam amma anlaştığımız konularda bile duruluk kat ederiz. Sakın üçüncü ülkelerin dediklerine kanarak Türkiye ile ayrımsız antagonizm ya bile Türkiye ile bire bir rekabet ilişkisine girmesinler” diye konuştu.

‘BÜTÜN DÜNYA EKONOMİLERİ NAZIK BİR TÜRBÜLANSIN İÇERİSİNDEDİR’

Tüm dünyanın kazançlı engel içerisinde olduğunu ve Türkiye’nin ise olumlu adımlarla ilerlediğini belirten Vareste, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yumruk tıpkı süreç. Takkadak Türkiye değil, bilcümle acun ekonomileri balaban tıpkı türbülansın içerisindedir. Ayrıntılı yıllardır pahalılık lafını unutmuş ülkelerde birlikte çokça faziletkâr enflasyonların ortaya çıktığını görüyoruz. İnşallah Türkiye bunu atlatacaktır. Dayanışmayla, akılla, ferasetle ve inşallah üreterek hararetli nazik Türkiye kendisine bu süreci atlatacağımızı ümit ediyorum. Elbette kim; vatandaşlarımıza şu dolaşma biter, bugün biter, şu kamer biter diye niteleyerek sıra vermenin akilane olmadığı kanaatindeyim. Ama gidiş olumlu yöndedir. Türkiye ekonomisinin toparlanma süreci içerisine girdiğini görüyoruz. Yollarda ürettiğimiz ürünlerin kamyonlarla, TIR’larla taşındığını fabrikaların boyuna çalıştığını bunu söyleyince haddinden fazla bozuluyorlar. Tevhit uran bölgelerimizin yetmediğini görüyoruz, ego nerdeyse temas hafta 2-3 kente gidiyorum, Adıyaman’de da kombinasyon uran bölgesi yetmiyor. Adıyaman’ın bile eskimemiş tıpkısı tevhit uran bölgesine ihtiyacı var. Bu hangi demektir kim Adıyaman çıktı kazımak istiyor. Allah’ın izniyle bu istikamette yürüyeceğiz.”Share: