Numan Vareste: Türkiye, bu coğrafyanın kilit taşıdır (2)

GENÇLİK BULUŞMASINA KATILDI

DOĞRU Öğür Genel Başkanvekili Numan Vareste, Kahramanmaraş’taki programının arkası sıra Adıyaman’a geçti. SELIM Tümen Umumi Başkanvekili Kurtulmuş’u YANLIŞSIZ Tümen Adıyaman Mebus Ahmet Ziyalı, Halil Fırat, Adıyaman Belediye Reisi Dr. Süleyman Kılın ve partililer karşıladı. Vareste, evvel namına Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ı ülfet ederek izzetinefis defterini imzaladı. Valilik ziyareti sonrası Kurtulmuş, Adıyaman Belediye Reisi Dr. Süleyman Kılınç’ı mülakat ederek çalışmalar karşı bilgi aldı. Vareste, daha sonradan AK Fırka Adıyaman Cahillik Kolları aracılığıyla Türkiye Petrolleri’nde planlı ‘Bilgisizlik Buluşmaları’na katıldı.

Burada gençlerle bire bir araya gelerek soruları yanıtlayan Kurtulmuş, “3 devir ilk Cumhurbaşkanımız 250 bin toplumsal ev projesini açıkladı mı? Açıkladı. 100 bin yer üstelik mukavim ayrımsız şeydir. Bugün kim rakamı bilmiyorum amma mektep çocuğu cirim 880 bin civarında başvuru ergin, 250 bin eş üzere deminden bittabi ki aykırılık bundan maraz duyabilir bunu anlarım. Eleştirebilir der kim; şunu böyle yapsaydınız biz olsak şöyle elan ferah yaparız der buraya büyüklüğünde eyvallah amma terbiyesizce Türkiye’nin ikinci partisinin genel başkanı Kılıçdaroğlu kalkıyor bugün gördünüz içtimai medya hesapları üzerinden cumhurbaşkanımızın lasmanını yapmış olduğu bu 250 bin konutluk projenin beyefendi kalkıyor hangi diyor? Buradan tabii Erdoğan paraları toplayacaksın bunla partinin intihap kampanyasının akçalanmış edeceksin. Böylesine balaban tıpkı yalana ben hangi diyeyim? Seviye bakımından genişlik eğin yasakçı bu. Teşekkürname ederiz, tebrik kartı ederiz bu büyüklüğünde insanı familya sahibi olma imkanına kavuşturuyorsunuz ve bu büyüklüğünde insana ev sahibi olma imkanı hayallerini realizasyon ümidi veriyorsunuz dese büyüyecek. Ama buradan aynı biber dolması üretiyor ve zannediyor kim; bu yalana insanlar kanacak” dedi.’TÜRKİYE’Yİ TACİZ GIRMEK YUNANİSTAN’IN HADDİ DEĞİLDİR ‘Yunanistan’ı uyararak, bu ermiş kavim namına cebin yapılan haksızlıklara katiyen götürüm edemeyeceğini belirten Kurtulmuş, “Yunanistan’a tavsiyemiz ara sıra komşuluk hukukumuz var incelmemiş karadan hem denizden komşumuz. Yunanistan’a tavsiyemiz şudur. Bu ermiş milleti unutmayın. Bu aziz millet namına karşı yapılan haksızlıklara katiyen tahammül etmez ve Türkiye’nin köşeye sıkıştırılmasına izin etmez. Bu anlamda ona buna güvenerek haddinizi aşan işlerin içine girmeyin. Türkiye’yi rahatsız etmek Yunanistan’ın haddi değildir. Vekalet eskiden terör örgütleri üzerinden yapılıyordu, demin yıpranmamış tıpkı dönemi başlatılıyorlar. Bakan devletler etmek az buçuk kısık evet amma devletleri neymiş zat vekilleriymiş kabil kullanarak özlük güçlerini artırmaya çalışıyorlar. Yunanistan’a tavsiyemiz buna alet olmasınlar. Tığ Türkiye ve Yunanistan adına ikili masada seçkin tür görüşmeyi yaparız. Anlaşamadığımız konular evet amma anlaştığımız konularda da uzaklık ikmal ederiz. Sakın üçüncü ülkelerin dediklerine kanarak Türkiye ile ayrımsız düşmanlık ya dahi Türkiye ile tıpkısı rakiplik ilişkisine girmesinler” diye niteleyerek konuştu.’BÜTÜN ACUN EKONOMİLERİ ŞIŞMAN BİR TÜRBÜLANSIN İÇERİSİNDEDİR’Tüm dünyanın ekonomik güçlük içerisinde olduğunu ve Türkiye’nin ise olumlu adımlarla ilerlediğini belirten Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ağırlık ayrımsız proses. Takkadak Türkiye değil, bütün acun ekonomileri iri bire bir türbülansın içerisindedir. Ayrıntılı yıllardır pahalılık lafını unutmuş ülkelerde birlikte çokça faziletli enflasyonların ortaya çıktığını görüyoruz. İnşallah Türkiye bunu atlatacaktır. Dayanışmayla, akılla, ferasetle ve inşallah üreterek dinç balaban Türkiye olarak bu süreci atlatacağımızı ümit ediyorum. Elbette kim; vatandaşlarımıza şu dönme biter, zaman biter, şu ay biter diyerek çağ vermenin makul olmadığı kanaatindeyim. Ama hâl müspet yöndedir. Türkiye ekonomisinin toparlanma süreci içerisine girdiğini görüyoruz. Yollarda ürettiğimiz ürünlerin kamyonlarla, TIR’larla taşındığını fabrikaların geceli gündüzlü çalıştığını bunu söyleyince çok bozuluyorlar. Tevhit uran bölgelerimizin yetmediğini görüyoruz, ego nerdeyse her hafta 2-3 kente gidiyorum, Adıyaman’de dahi tevhit uran bölgesi yetmiyor. Adıyaman’ın üstelik yıpranmamış tıpkısı tevhit uran bölgesine ihtiyacı var. Bu hangi demektir ki Adıyaman bundan sonra göstermek istiyor. Allah’ın izniyle bu istikamette yürüyeceğiz.”

Dirayetli DÜZ- Sercan SAKAN/ ADIYAMAN,

Share: