Odunpazarı Belediyesi’nin Mânialı Bireylere Yönelik Drama Dersleri Sürüyor

Odunpazarı Belediyesi’nin engelli bireylere müteveccih dirilik geçirdiği Zahir Hars ve Konferans Merkezi’nde sürdürdüğü icraat kapsamında katılımcılara dram eğitimi veriliyor.

Belediye’nin merkezinde verilen acıklı eğitimlerinde hususi eğitime gereksinimi olan dallar gösterişli ve tetik şekilde yönlendirilerek süssüz hikayeleri oynamaya hazır duruma geliyor. Alanında bilirkişi eğitmenler aracılığıyla sunulan yaratıcı dram eğitiminin özel terbiye gereksinimi olan bireylerin öğrenme süreçlerinde ve kendilerini rapor etmelerine katkı sağladığını söyleyen yetkililer, eğitimde dramanın kullanılmasıyla, minval müdavimlerinin kendilerine büzük duymayı öğrenerek bir gruba dahil olmanın getirdiği tatmini yaşadıklarını belirtti.

Engelli raporu olan tekmil hususi gereksinimli erler Yenikent Mahallesi, Nejdet Sebep Çıkmaz Seramik Park Yeri içinde kâin merkeze giderek ön pusat işlemini yapabilir. Acıklı dersleri ile ilgilendiren vukuf kabul etmek isteyenler ise 0 222 227 86 38 numaralı bağlantı telefonundan ilgililere ulaşabilir.

Share: