ÖNDER Ankara İmam Hatipliler Derneğinden hanende Gülşen’e tepki

ALEMDAR Ankara İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in imam hatip okulları ve mensuplarına yönelik hakaret ve bühtan içeren ifadelerine tepki gösterdi.

Grup yerine cemiyet binası önünde gazetecilere açıklamalarda mevcut Cemiyet Başkanı Garaz Korkmaz, imam dil cambazı okullarının geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini söyledi.

İmam hatiplilerin seçkin nev ayrıştırıcı yaklaşımlardan ırak ve tuhaf tavırların karşısında durduğunu, bu okulların seçkin nev siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündemde yerini korumaya devam edeceğini tamlayan Korkmaz şunları kaydetti:

“Gülşen isimli bire bir şahsın dinleti sırasında mortocu dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik bed itham ve iftiralarda bulunması, toplumu açık hedef ve düşmanlığa gönderme etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, tıpkı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. İnsan ahlakına, eş olma şartlarına ve fıtratına saygısızlıktır. Biz burada bu mevzuyu savunmaya çıktık ama bu mesele tıpkı yabanlık meselesidir. Bu çirkin ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın kendisine değiştirmeden iade ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığından ortalık kendisini acul kınıyoruz. Bugün mortocu dil cambazı okullarımızda okuyan kısaca tıpkısı buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda on milyona mail aynı kitleyi bed iddialarla suçlama etmiş bulunuyor. Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, ahbaplık önünde adisyon soracağımızı kamuoyuna çokça kesin ve örtüsüz bir şekilde duyuruyoruz.”Share: