Ordu’da helikopter ile gidiş geliş denetimi

Ordu’da açıkgöz ve emniyet birimleri kolektif helikopter ile gidiş geliş denetimi gerçekleştirdi.

Kalaba İl Güllabi Komutanlığı ile Cıvıl Cıvıl İl Itimat Müdürlüğü tarafından Ordu- Giresun izzet deniz boyu karayolu ve Altınordu-Ulubey karayolu üzerinde gidiş geliş düzeni ve güvenliğinin sağlanması, sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun daima ve üst düzeyde tutulabilmesi üzere helikopter ile alarga gidiş geliş denetimi yapıldı.

Yapılan denetimlerde esen şeritte yahut bankette münasebetsiz durumda muntazır, uygunsuz abdestbozan kullanan, yavaş şerit değiştiren, hatalı sollama ve mümasil takip yapan, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama ve park yeri fail kurgu sürücüleri arama noktalarında vazifeli gidiş geliş jandarması timleri ve trafik polisi ekiplerine bildirildi. Uygulama noktalarında durdurulan sürücülere, hız kurallarına uyulması, güven kemeri takılmasının önemi, durum halinde cep telefonu kullanmanın sakıncaları ile umumi gidiş geliş kuralları karşı lazım uyarılar ve bilgilendirmeler yapıldı.

Kalabalık İl Uyanık Komutanlığından yapılan açıklamada trafik güvenliğinin sağlanmasına müteveccih helikopter ve dron ile açıktan yapılan trafik denetimlerine önümüzdeki dönemde de devam edileceği belirtildi. – ORDU

Share: