Ordu’dan 120 komando er dualarla Suriye’ye uğurlandı

Kalaba’nun Fatsa ilçesinden 120 komando, Suriye Fariza Gücü’nde görev almak için dualarla uğurlandı.

Suriye’ye gidecek Kargaşa İl Jandarma Komutanlığına sınırlanmış Perşembe Bitirmiş Komando Taburu üzere Fatsa ilçesinde gönderi töreni düzenlendi. Aileler, komandoları uğurlarken can anlar yaşandı.

İl Cingöz Komutanı Miralay Numan Gariban, törende yaptığı konuşmada, Suriye’de askeriyle, jandarmasıyla, polisiyle ve yekpare asayiş güçleriyle barışı desteklemeye devam ettiklerini söyledi. Bu mukaddes mücadeleyi kazanacaklarını rapor eden Bikes, Türk askerinin ülkenin bekası ve mazlum insanların yaşaması amacıyla tün-tarih, kar şita demeden büyük tıpkısı fedakârlık ile ancak zarfında ve yetersiz dışında azim ve kararlılıkla çalıştığını kaydetti.

İl Cingöz Komutanı Miralay Numan Öksüz, şunları söyledi:

“Bu başarıda askerlerimizin ailelerinin başarısı üstelik az çok büyüktür. Bundan önce olduğu kadar daha çok dahi cebe arkadaşlarımıza dualarınızı esirgemeyin. Onlar sizlerin dualarıyla değme tür zorluğu aşacaklardır. Suriye’ye uğurladığımız komandoların alınlarının akıyla döneceğine inancımız mecmu. Kamu yiğit askerlerimize Suriye’birlikte başarılar diliyor, gözlerinizden öpüyorum. Güle güle gidin, güle güle kadın. Çıktığınız yolda geride bıraktığınız aileleriniz bize emanettir. Göreviniz bereketli, göreviniz ve bahtınız degaje olsun, Allah’a hayat olun.”

Konuşmanın peşi sıra Mehmetçiğin “Komando Marşı” okuduğu törende komandolar, kendilerini ellerinde Türk bayraklarıyla uğurlamaya mevrut adam ve çocuklarıyla vedalaştı. Duygusal anların yaşandığı törenin ardından 120 komando, dualarla bakir görev yerlerine gezmek amacıyla otobüslerle yola çıktı.

Aileleri birlikte törene katılarak yeni fariza yerlerine Mehmetçikleri uğurladı. – CIVIL CIVIL

Share: