Orman yangını eylemlerinden sorumlu olan PKK’lı Sabah Oğur, süreduran arkaç getirildi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) terör örgütüne cebin başarılı bir operasyon daha gerçekleştirdi. Sürdürülen icraat neticesinde Türkiye, Irak ve Suriye alanlarında mesul düzeyde hayatiyet gösteren/eylemlerde düzlük kayran, antrparantez örgütün Türkiye’deki şehir yapılanmalarından olan Coşkun Çocukları İnisiyatifi Yapılanması’nda mesul düzeyde çalışmalar yürüterek örgüte bakir kadrolar kazandıran, İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesi’nde Al Kategoride kâin “Şilan Emgihan” harf Sabah Oğur’un Irak alanından Suriye alanına geçtiği tespit edildi.

HALEP’TE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Sürdürülen çakal çalışmalar neticesinde Oğur’un tam konumunun Halep/Şeyh Amaçlanan olduğunun belirlenmesi sonrasında hususi aynı ekip eliyle operasyonel aynı çalışma ile mezkûr Halep’te tembel kuzuluk getirildi.

KARDEŞİ ÜSTELIK ÖLDÜRÜLMÜŞ

Ayrıca çevrim içre güya Suriye/Rojova 3’lü eş güdüm üyesi olan ve birçok eylemin talimatı veren Oğur’un kardeşi PKK/KCK-PYD/ YPG mensubu Zahra Oğur üstelik 2010’bile süreduran ayla getirilmişti.

“ATEŞİN ÇOCUKLARI” GRUBU NEDİR?

Ateşli Çocukları İnisiyatifi, Türkiye’de meydana gelmiş mütenevvi orman yangını ve kundaklama olaylarını üstlenmiş aynı örgüttür. 1990’lardan itibaren orman sabotajlarını bire bir terör eylemi kendisine hazımlı PKK, yıllar ortamında haddinden fazla sayıda yangın çıkarttı. Geçtiğimiz yıllarda iri hasara öğün açan yangınları PKK’lı ‘Coşkun Çocukları İnisiyatifi’ üstlenmişti. PKK elebaşı Murat Karayılan üstelik 2020’de “Ormanları andıran” talimatı vermişti. Geçtiğimiz sene Hatay’bile sâdır ve şişman hasara sefer açan yangınları PKK’lı ‘Ateşli Çocukları İnisiyatifi’ üstlenmişti.Share: