Osmangazi Demirtaş’ın eskimemiş imar yolları asfaltlanıyor

Osmangazi Belediyesi, enfrastrüktür çalışmalarının tamamlandığı Demirtaş’ın imarlı yıpranmamış bölgesi olan Sakarya ve Dumlupınar mahallelerindeki bütün 27 cadde ve sokağın asfaltlanması üzere kolları sıvadı. Osmangazi Belediye Reisi Mustafa Dündar, Demirtaş büyüdükçe hizmetleri üstelik bir doğrultuda büyülttüklerini rapor etti.

Osmangazi’nin Demirtaş bölgesi, Osmangazi Belediyesi’nin yatırım ve hizmetleriyle büyüyüp, gelişmeye devam ediyor. Şehremaneti bünyesine bağlandığı 2009 yılından itibaren bölgedeki ihtiyaçları tespit fail ve bu doğrultuda bir iş planı hazırlayan Osmangazi Belediyesi, imar planlarının başarıyla uygulanması ve yapılan sayımsız yatırımlar ile Demirtaş’ta adeta yeni tıpkısı şehir ortaya çıkardı. 80 bine vasıl nüfusu ile Demirtaş hızla büyürken, aynı doğrultuda bölgedeki hizmetlerini dahi büyüten Osmangazi Belediyesi, Demirtaş’ın imarlı yeni bölgesi olan Sakarya ve Dumlupınar mahallelerinde eskimemiş bayındırlık yolları açtı. Yapılaşma ve enfrastrüktür çalışmalarının nazik oranda tamamlandığı bölgede yeni açılan bütün 27 cadde ve sokaktaki yıpranmamış bayındırlık yollarının asfaltlanması için üstelik çalışmalar başlatıldı. Mecmu 40 bin 340 metrekarelik alana topluluk 5 bin 500 metre uzunluğunda ki yeni bayındırlık yolları yollar 9 bin 600 ton asfalt ve 7 bin titrem pmt kullanılarak asfaltlanacak.

Dündar: “Çağdaş bire bir site ortaya daha çok”

Osmangazi Şehremini Mustafa Dündar, Osmangazi Kaymakamı Yüce Yalan ile gelişigüzel asfaltlama çalışmasının yapılacağı yeni mamure yollarında incelemelerde bulundu. Demirtaş’ta düzenlenen gelişmeye koşut adına aceleci tıpkısı yapılaşmanın yaşandığını anlatım fail Komutan Dündar, “2009 yılında 18 bin nüfusa cemaat olan Demirtaş Mahallesi’nin nüfusu günümüzde 80 bini geçti. Demirtaş’ın imarlı yeni bölgesi olan Sakarya ve Dumlupınar mahallelerinde inşaat çalışmaları başladı. Bölgede gündeş tıpkısı şehir ortaya çıkarken, enfrastrüktür çalışmaları dahi tamamlandı. Enfrastrüktür çalışmaları tamamlanmasıyla birlikte bakir bayındırlık yollarının asfaltlanması üzere çalışmaları başlatıyoruz. 5 bin 500 metre uzunluğundaki kullanılmamış mamure yollarının asfaltlanması amacıyla 9 bin 600 titrem asfalt kullanacağız. Asfaltlama çalışması ile vatandaşlarımız konforlu ulaşıma kavuşacak. Yazın türap, kışın ise mil sıkıntısı yaşanmayacak. Demirtaşlı vatandaşlarımız üzere esaslı olmasını diliyorum” diye niteleyerek konuştu. – BURSAShare: