Osmaniye malumat! Kadirli’de Eşi Hapse Giren ve Sığınacak Bir Saha Bulamayan Mihriban Alasırt: “Çocuklarım Sokakta Haris”

HISSE SENEDI DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, eşi iki hafta önceki cezaevine giren tıpkısı avrat, 6 ve 13 yaşlarında iki çocuğu ile sığınacak düz bulamadığı üzere sokakta kaldı. Mihriban Alasırt “Çocuklarım sokakta aç. Bekliyorum şu anda.1 haftadan beri yemiyorlar. Sağdan soldan arkalama ediyorlar bana yemek getiriyorlar. Ne tamam tıpkısı yardım istiyorum” dedi.

Kadirli ilçesinde 2 hafta geçmiş eşi “ormandan destursuz ağaç akçakesme” nedeniyle cezaevine giren 35 yaşındaki Mihriban Alasırt, 6 yaşındaki kızı ve 13 yaşındaki oğlu ile sığınacak aynı kayran bulamıyor. Eşi hapse girmeden ilk kayınının beraberinde mütezayit ocak, eşi hapse girdikten sonra maddesel durumu iyi sıfır kayını marifetiyle evde istenmediğini söyledi. Bugüne büyüklüğünde sağda solda kalan familya müzaheret bekliyor. Ahenktar bire bir yaşamları olmadığı amacıyla ayrıntılar da müracaat etmek isteseler üstelik okula gidemiyor.

“ANNEM BABAM MADDİ YOKSULLUKTAN BENİ YANLARINA ALAMIYORLAR”

Yardım isteyen Mihriban Alasırt şunları söyledi:

“2 hafta geçmiş benim eşim cezaevine girdi. Kayınımın orada kalıyorduk maddesel durumu olmadıkları amacıyla ‘ailenizin beraberinde kalın’ dediler. Annemin yanına gittim şu anda beni kovdu. ‘Benim kapsam yok’ dedi, ‘çık hariç’ dedi. Bilahare babam da o da kovdu beni, ‘başının çaresine bak’ dedi. ‘Biz fakat kendimize zor bakıyoruz’ dediler. İki kesim çocuğum var okutamıyorum. Edisyon durumdayım. Okula gidemiyorlar şu zaman okul başladı başlayalı okula veremiyorum çocuklarımı. Tıpkı kafamı sokacak evim bulunmayan, bire bir eşyam bulunmayan şu dakika sokaktayım. Gördünüz beni annem hariç attı çık dedi, babam da anca. Ego haddinden fazla print durumdayım ne peki bana yardım edin konuşamıyorum.

ÇOCUKLARIM AÇ, SOKAKTAYIZ

Çocuklarım sokakta haris. Bekliyorum şu anda. Benzeri haftadan beri yemiyorlar. Sağdan soldan arkalama ediyorlar bana yemek getiriyorlar. Ne peki tıpkısı yardım istiyorum, evim bulunmayan, eşyam bulunmayan Çocuklarım okuyamıyor şu an sokaktayız ev bulunmayan gidecek yerim şu an bulunmayan sokaktayım. Kocam hapiste ne devir çıkacağı muhtemelen değil. Çocuklarım okula birlikte gidemedi, hiçbirini veremedim. Ego de anneyim vermek isterim amma veremiyorum. ‘Anne başvurmak istiyoruz’ diyorlar amma okutamıyorum ego da boynumu büküyorum.”

Share: