Otobüste fenalaşan eğreti üzere güzergahını değiştirdi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin şoförü, el sırasında otobüste fenalaşan kadını güzergahını değiştirip hastaneye yetiştirdi. Asayiş kameraları ve vatandaşlar marifetiyle pusat altına alınan bu çizi Sakarya’nın takdirini kazandı. Büyükşehir personeli Kudret Alemdar, “Vatandaşın sağlığı ve hayatı bizim amacıyla rastgele şeyden eke. Başkanımız Ekrem Oylumlu bizden bu konuda hep duygulu davranmamızı istedi. Tığ de gerekeni yaptık, kardeşimiz çokça şükür dolgunca durumda” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, personeliyle ve ‘kayırıcı öncelikli’ hizmet anlayışıyla vatandaşların gönlünü kazanmaya, ölçüm toplamaya bitmeme ediyor. Geçtiğimiz devir yaşanan bire bir olay ise içtimai medyada ruzname oldu. Büyükşehir’in Vücut Balık ve Yerleşke beyninde bulaşıcı haiz 54 BR 204 plakalı 19-K otobüsünde ayrımsız karı, yolculuk esnasında fenalaştı. Ayakta seyahat yaptığı sırada yere yığılan kadına ilk müdahaleyi vatandaşlar yaptı. Bu sırada durumu fark fail aracın sürücüsü Büyükşehir personeli Kudret Önder, Eskimemiş Camii geçişinde güzergahını değiştirdi. Direksiyonu çarçabuk çevirip hastane yoluna giren şoför, başka sürücülere ikazlar yaparak evgin servise ulaştı. Büyükşehir’in personeli ve vatandaşlar, evgin servis kapısında kadını tedaviye çabukça yaymak amacıyla büyük ayrımsız çaba sarfiyat etti. Sedye ile acil müdahale odasına büyüklüğünde taşınan ve tedavi altına alınan kadının durumunun dolgunca olduğu öğrenildi.

Sakarya’nın takdirini kazandı

Sedyeyle acil engelleme odasına kadar taşınan avrat tedavi altına makbuz. Bu anlar kurgu kamerası eliyle saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde yere yığılan yolcuya yapılan engelleme ve sürücünün iri benzeri duyarlılıkla hastaneye anlayış çabası saha aldı. Büyükşehir’in personeli bu hareketiyle vatandaşların takdirini kazandı. Başkan Ekrem Majör’nin ve amirlerinin tebriklerini ileterek teşekkürname ettiği Nüfuz Önder, belediyenin bakım anlayışında adam sağlığının ve vatandaşlarının güvenliğinin seçkin şeyden önce geldiğini belirterek, “Bana bu konuda bindi olan, onure fail başkanımız ve yöneticilerime teşekkür ederim” diyerek konuştu.

“bahis konusu herif hayatı ise gerekeni yaparız”

Alemdar, görev arkadaşlarının hepsinin tıpkı hassasiyetle çalıştığını ve ivedi durumlarda şartlar hangi olursa olsun yolcuların sağlığı için gerekeni yaptıklarını belirterek, “Kadının rahatsızlandığını söylediler, aynadan gördüm. Aceleci ayrımsız şekilde hastaneye döndüm. Hızlı tıpkı şekilde hastaneye ulaştık. Bu esnada işi olan, benzeri yere yetişecek olan yolcular âdem hayatı söz konusu olduğu amacıyla bana destek verdiler. Bizde insanlarımızın hayatı, sağlığı, huzuru temas şeyden cesim. Bu yüzden mukteza zamanda araçların güzergahını tek düşünmeden değiştiriyoruz. Onların yanında olabiliyorsak, onlara rahat ve güvende hissettirebiliyorsak hangi mutlu bize. Bana destek olan ve onure eden Başkanımız Ekrem Kebir ve yöneticilerime teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. – SAKARYAShare: