OTSO binasına alınmayan Beklenti Özdağ: “Cıvıl Cıvıl Valisi’nin mecbur bendeleri”

Zafer Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ, Cıvıl Cıvıl Tecim ve Uran Odası (OTSO) uğrunda basın açıklamasında çıkmak istedi. Aut kapının üzerine kapatılması üzerine reaksiyon gösteren Özdağ, “Ordu Valiliği karşı yaptığım açıklama yüzünden ferman gelmiş. İş dünyasının menfaatlerini mi savunacaklar, yoksa Kalabalık Valisi’nin bağlı bendeleri(köle) olmayı mı savunacaklar?” dedi.

Zafer Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, benzeri dizi film ziyaretler gerçekleştirmek için geldiği kentte OTSO hizmet binası uğrunda matbuat açıklamasında gezmek istedi. Bu esnada binanın aut kapısının kapatılmasına aksülamel gösteren Özdağ, kapıyı kapatan görevliye nedenini sordu.

“Kalabalık Valiliği’ni mi kaşkariko ediyorlar, Kargaşa’üstelik aksiyon dünyasını mı temsil ediyorlar?”

Ardından basın mensuplarına açıklamalarda mevcut Özdağ, “Zaman Galibiyet Partisi namına Kargaşa’birlikte temaslarımızı sürdürüyoruz. Bilcümle şehirlerimizi görüşme ettiğimiz ahit hisse senedi dünyası ile birlikte ayrımsız araya geliyoruz, onların dertlerini dinliyoruz ve kendi çözüm önerilerimizi öneriyoruz. Kargaşa’da da ülfet yapmayı heves ettik, yer başkanımız (Bayram Başaran) Tecim ve Uran Odası Başkanı (Mal Şahin) ile görüştü ve komutan demiş kim; ‘Kalaba Valiliği ile ilişik Beklenti Özdağ’ın yapmış olduğu açıklamadan ekolojik ortam ahbaplık etmek istemiyoruz.’ Deminden, başbuğ ve yönetim kurulu üyeleri, şu kararı vermeliler: Kendileri Cıvıl Cıvıl Valiliği’ni mi entrika ediyorlar, Cıvıl Cıvıl’bile iş dünyasını mı piyes ediyorlar? İş dünyasının menfaatlerini mi savunacaklar, yoksa Kalaba Valisi’nin bağlı bendeleri(kul) olmayı mı savunacaklar?” ifadelerini kullandı.

“Kalabalık Valisi’nin vabeste bendeleri”

“Biz burayı ziyaret etmemekten parti yerine tek özdek kaybetmedik. Fakat kendileri tıpkısı alım olarak kimliklerini kaybettiler. Siz ne yaptığınızın farkında mısınız? Siz Cıvıl Cıvıl Valisi’nin memuru musunuz kardeşim?” diyen Özdağ şunları söyledi:

“Tığ sizi Türk iş kadını sanıyorduk ve onun amacıyla muhatap aldık. Amma Türk iş adamı değil dahi gerçekte Kalabalık Valisi’nin kapalı bendeleri olduğunuzu bilseydik, elhak sizi muhatap alıp birlikte görüşmezdik biz. Siz, zat kurumunuzu sahne yeteneğine dahi cemaat değilsiniz. Yıllardan beri yöntem içerisindeyim, Türk siyaset tarihini bile bol bilirim, tek zaman hareket dünyasının külah noktasında hakeza zavallı bire bir duruma düşürüldüğünü görmedim.”

Özdağ’ın iddiası

6 Ağustos tarihinde içtimai iletişim araçları hesaplarından paylaşım işleyen Özdağ’ın iddiası şöyle:

“Valiliklere yazı yollanarak ülke bütçelerinden bu evler amacıyla asıl aktarmaları istendi. Kalabalık Valiliği Kalabalık halkı için harcaması müstelzim 8 milyon TL’yi Suriye’ye aktardı.”

Il cevabı

Ordu Valiliği’nden, Özdağ’ın açıklamasına ilişkin yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere düz verilmişti:

“Beklenti Özdağ bugün; ‘Valiliklere alfabe yollanarak iklim bütçelerinden bu evler amacıyla soy aktarmaları istendi. Kalaba valiliği Kargaşa halkı için harcaması müstelzim 8 milyon TL’yi Suriye’ye aktardı’ yalanını ortaya atmıştır. Bu kanıt daima gerçekdışı ve kışkırtma amaçlıdır. Valiliğimizden gönderilen ne benzeri ödenek ne üstelik mülk bütçesinden yapılan bire bir masraf alay konusudur. Iyilikçi vatandaşların STK’lara yaptığı bağışlarla gerçekleşen projeye, 2020 yılında 35 briket ev yapımı için ilimizdeki STK’lar ve hayırhah hisse senedi insanlarımız bütün 210 bin TL bağış ile katkıda bulunmuştur.” – ORDU

Share: