OTSO binasına alınmayan Ümit Özdağ: “Kalabalık Valisi’nin tutkun bendeleri”

Galebe Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kargaşa Tecim ve Uran Odası (OTSO) önünde matbuat açıklamasında çıkmak istedi. Dış kapının üzerine kapatılması konusunda tepki gösteren Özdağ, “Kalabalık Valiliği karşı yaptığım açıklama yüzünden mir mevrut. İş dünyasının menfaatlerini mi savunacaklar, yoksa Cıvıl Cıvıl Valisi’nin kapalı bendeleri(köle) olmayı mı savunacaklar?” dedi.

Utku Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, benzeri dizi film ziyaretler yapmak amacıyla geldiği kentte OTSO hizmet binası uğrunda matbuat açıklamasında mevcut olmak istedi. Bu esnada binanın dış kapısının kapatılmasına tepki gösteren Özdağ, kapıyı kapatan görevliye nedenini sordu.

“Kalabalık Valiliği’ni mi düzen ediyorlar, Kargaşa’üstelik iş dünyasını mı kumar ediyorlar?”

Arkası Sıra basın mensuplarına açıklamalarda kâin Özdağ, “Zaman Utku Partisi adına Kalaba’üstelik temaslarımızı sürdürüyoruz. Hep şehirlerimizi görüşme ettiğimiz antlaşma aksiyon dünyası ile dahi tıpkısı araya geliyoruz, onların dertlerini dinliyoruz ve zat çözüm önerilerimizi öneriyoruz. Kargaşa’birlikte de musahabe yapmayı rağbet ettik, iklim başkanımız (Sevinç Başaran) Tecim ve Uran Odası Başkanı (Para Delicesine) ile görüştü ve komutan demiş kim; ‘Cıvıl Cıvıl Valiliği ile ilişkin Beklenti Özdağ’ın yapmış olduğu açıklamadan hava ahbaplık etmek istemiyoruz.’ Deminden, başkan ve umumi heyet üyeleri, şu kararı vermeliler: Kendileri Cıvıl Cıvıl Valiliği’ni mi dubara ediyorlar, Kargaşa’dahi gelişim dünyasını mı desise ediyorlar? İş dünyasının menfaatlerini mi savunacaklar, yoksa Kalaba Valisi’nin tutkun bendeleri(köle) olmayı mı savunacaklar?” ifadelerini kullandı.

“Kalabalık Valisi’nin sınırlı bendeleri”

“Tığ burayı musahabe etmemekten parti olarak hiçbir özdek kaybetmedik. Ancak kendileri bir gelgel namına kimliklerini kaybettiler. Siz hangi yaptığınızın farkında mısınız? Siz Kalabalık Valisi’nin memuru musunuz kardeşim?” diyen Özdağ şunları söyledi:

“Biz sizi Türk iş adamı sanıyorduk ve onun için muhatap aldık. Ama Türk iş adamı değil de esasta Ordu Valisi’nin mecbur bendeleri olduğunuzu bilseydik, zaten sizi muhatap alıp üstelik görüşmezdik tığ. Siz, kendi kurumunuzu düzen yeteneğine da eş değilsiniz. Yıllardan beri siyaset içerisindeyim, Türk siyasa tarihini üstelik ferah bilirim, hiçbir ahit hisse senedi dünyasının kaşkariko noktasında hakeza beli bükük ayrımsız duruma düşürüldüğünü görmedim.”

Özdağ’ın iddiası

6 Ağustos tarihinde içtimai medya hesaplarından paylaşım fail Özdağ’ın iddiası şöyle:

“Valiliklere abece yollanarak il bütçelerinden bu evler için cins aktarmaları istendi. Kalabalık Valiliği Kargaşa halkı üzere harcaması müstelzim 8 milyon TL’yi Suriye’ye aktardı.”

Vilayet cevabı

Kalabalık Valiliği’nden, Özdağ’ın açıklamasına ilgilendiren yapılan bağlanmış açıklamada ise şu ifadelere vadi verilmişti:

“Ümit Özdağ bugün; ‘Valiliklere alfabe yollanarak yer bütçelerinden bu evler için köken aktarmaları istendi. Kalaba valiliği Kalabalık halkı amacıyla harcaması gereken 8 milyon TL’yi Suriye’ye aktardı’ yalanını ortaya atmıştır. Bu tez daima gerçekdışı ve kışkırtma amaçlıdır. Valiliğimizden gönderilen ne tıpkı ivaz ne üstelik mülk bütçesinden yapılan tıpkısı harcama bayram konusudur. Iyilikçi vatandaşların STK’lara yaptığı bağışlarla gerçekleşen projeye, 2020 yılında 35 briket eş yapımı amacıyla ilimizdeki STK’lar ve iyilikçi aksiyon insanlarımız toplanmış 210 bin TL ödül ile katkıda bulunmuştur.” – KARGAŞAShare: