Pakistan’a arkalama malzemesi haiz beşinci “İyilik Treni” törenle uğurlandı

Kıyamet ve Ivedi Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda aynı araya mevrut sivil sosyete kuruluşlarının desteğiyle hazırlanan insancasına arkalama malzemelerini baskın felaketinin yaşandığı Pakistan’a ulaştıracak beşinci “İyilik Treni” Sazak’den yola çıktı.

Pakistan halkının yaralarını iletilmek amacıyla gıda ve hıfzıssıhha malzemelerinden oluşan insancasına yardımla yola çıkma beşinci “İyilik Treni” için Mersin Ağacı’in Tarsus ilçesindeki Yenice Lojistik Müdürlüğü uğrunda merasim düzenlendi.

Törene, Sazak Valisi Mürtefi Hamza Pehlivan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Arslan, Tarsus Kaymakamı Değer Sertel Otcu, İl Açıkgöz Komutanı Sancak Necip Çarıkcıoğlu, sair tören düzeni üyeleri ve ilgililer katıldı.

Vali Güreşçi, törende, arkadaş ve ahi büyüklük Pakistan’da çokça şişman dominant afetlerinin yaşandığını anımsattı.

Bu afetlerinin hasarların balaban olduğunu dile getiren Güreşçi, bu kapsamda Türkiye’den Pakistan’a insani yardım kampanyasının başlatıldığını aktardı.

Trende vadi düzlük yardımların miktarıyla ilgilendiren bilgi veren Pehlivan, “Sazak, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kayseri, Burdur, Isparta, Antalya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Malatya’da toplanan yardımlar bu trenle Pakistan’a sefer takanak. 633 titrem 703 kilogramdan oluşan 40 bin 98 gıda ve hijyen kolisiyle un paketini 28 vagonla Mehabet Demiryollarına ait trenimizle uğurluyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Güreşçi, arkalama malzemeleriyle birlikte dualarını ve iyi dileklerini de gönderdiklerini belirterek, şimdilerde yardımlaşma ve dayanışmanın kebir olduğunu söyledi.

“İyilik Treni”, henüz sonra dualarla Pakistan’a uğurlandı.Share: