Prof. Dr. Yalman: “Radyasyonla kuşatılmışız”

Türkiye Üdeba Birliği (TYB) Erzincan Şubesinin programına mihman olan Akademisyen Prof. Dr. Gösterişli Sert, “Işıma ve İnsan Üzerine Etkileri” konulu sunumunda, “Teknolojinin gelişimi ile radyasyon ile kuşatılmış durumdayız” dedi.

Kültür evinde planlı programda Prof. Dr. Vakarlı Yalman, maddelerin, tiran, nakit ve doğal gaz halleri üstünde durdu. Sarp, “Bizim göremediğimiz atomun öz içerisinde hasis parçacıkları var. Atomun parçacıkları cereyan halindedir. Yani Kur’an-ı Kerim’in anlatımıyla bütünü zikir halinde Allah’ı zikretmektedirler. Bu parçacıkların hareketleri ile Allah’ı andığını biliyoruz. Bu Kur’an-de kim ayetlerle bile sabittir.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Vakur Sarp: “Teknolojiyi kullanırken gelişigüzel çeşit dokuncalı ışınla muhatap oluyoruz. Bu ışınlar de insanın hücrelerine DNA’sına bulaşma ederek göze yapılarının bozulmasına sebep olmaktadır. Elimizde kullandığımız telefon, çevremizdeki temel istasyonları, evimizdeki modemler, televizyonlar, bilgisayarlar, mutfağımızda kullandığımız ensiz dümen fırınlar, fritözler hemen hepsinin beş altı veya çokça işıma yaydığını biliyoruz. Bunları üstelik isteyerek kullanıyoruz. Hayır olduğunu bildiğimiz bazen ışımaların bile muz üzere bazen besin maddelerinde dahi bulunduğunu biliyoruz. Mufassal devamlı bunlara maruz kalmamamız gerekiyor.” diye konuştu.

Prof. Dr. Yalçın konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ara Sıra meyvelerin raf ömrünü fırlatmak için radyasyona bağımlı tutularak, meyvelerin üzerindeki ancak canlıları yok ediyor, yediğimiz sebze ve meyveyi radyasyonlu ayla getiriyoruz. Hastanelerimizde insanların radyasyona maruz kaldıkları kâh filmlerin mahsus beş altı geçmeden tekrarlanmaması gerekir. Etibba bize ne antlaşma film çekildiğimizi sorgusuz sualsiz eskimemiş filmlerin çekimi için yönlendiriyorlar. Bu ise hastalıkların kapısını aralamaktadır”

Izlence böylelikle Prof. Dr. Ağır Sarp dinleyicilerden gelen soruları cevaplandırdı. Sert’a Türkiye Üdeba Birliği yoluyla teşekkürname belgesi verildi. – ERZİNCAN

Share: