Psikiyatri hastaları yaptıklarıyla sarhoş etti

Psikiyatri hastaları yaptıklarıyla mest etti

Sivas Göstermelik Hastanesi bünyesinde hizmet veren Cemiyet Ruh Sağlığı Merkezi’nde otama gören hastaların yapmış olduğu suret ve el işi ürünler görenleri sarhoş etti.

SİVAS – Sivas Camekân Hastanesi bünyesinde bakım veren Sosyete Can Kuşu Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hastaların yapmış olduğu gösterici ve el işi mahsulat görenleri sarhoş etti.

Sivas Numune Hastanesi Sosyete Can Kuşu Sağlığı Merkezinde tedavi gören ve umum uğraşı terapisi uygulanan hastaların hazırladığı kılık ve el işi ürünler hastanenin konuşma salonunda planlı işporta ile görücüye daha çok. Sergiye Sivas Valisi Yılmayan Balkır’in Eşi Çiğdem Selen Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilimci’in eşi İlkay Âlim, Sivas İl Keyif Müdürü Uzm. Dr. Fethullah Selçuk Moğolkoç, Sivas El Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Baker, hastane çalışanları ve hastalar katıldı. Sergide, yapılan resimler ve el işi ürünler ise görenleri sarhoş etti. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in Eşi Mahmur Çiçeği Vukuf Balkır ise sergiyi gezdikten sonra ebru yaptı.

“Gösterici ayrımsız tedavi kadar bizim ruhsal iyileşmemizde caka alıyor”

Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde otama gören Nurettin Elik, gösterici yapmanın ruhsal iyileşmelerine ongun geldiğini söyleyerek, ” Suret tıpkısı sağaltım kabilinden bizim ruhiyat iyileşmemizde nümayiş alıyor. Hem zevk alıyoruz, hem vaktimizi değerlendiriyoruz hem üstelik hastalığımıza bereketli geliyor. Genelde süvari resimleri seviyorum. Benim kökenim Kafkasya’dan geldiği amacıyla o yönde çalışmalar yapıyorum. İlkokuldan beridir gösterici yaparım beni motive ediyor” dedi.

“Bu sergide kim kül ürünleri vakayiname psikiyatrik hastalığı bulunan hastalarımız yaptı”

Psikiyatri Uzmanı Dr. Osman Yanlışsız, sergideki eksiksiz ürünleri kronik psikiyatrik hastalığı mevcut hastaların yaptığını belirterek, “Bu serginin amacı hem bizim hem dahi hastalarımızın motivasyonu. Özellikle ruh sağlığı alanında vakayiname kendisine ilerleyen emraz birlikte sayrı evde yersiz ilk kânun geçirdiği ve serbest kaldığı zaman psikoloji sağlığında farmakolojik tedavileri yeterince ilerlemiyor. Fakat Sosyete Can Kuşu Sağlığı Merkezi kadar kuruluşlar bu hastalarımızı devir bakım merkezinde resim, umum işleri, ahşap boyamacılığı ve tıpkı bire bir güruh alanda Halk Terbiye Merkezi’nden gelen arzulu hocaların eşliğinde sabahtan akşam 17.00’a büyüklüğünde ant geçirebiliyorlar. Bu üstelik hastaların iyileşmelerinde derman uyumlarında ve sosyalleşmelerinde çok büyük benzeri azamet oynuyor. Sosyalleşmeyip evde kaldıklarında seçkin ilacın ve tedavinin etkisinin beş altı olduğu görülmüş. Sosyete Ruh Sağlığı Merkezinde kronik yerine hastalığı ilerleyici ve işlevselliğinin mütenakıs hastalarımız geliyor. Bu sergide ki cümle ürünleri süreğen psikiyatrik hastalığı bulunan hastalarımız yaptı. Ellerine sağlık çok güzelce işlemler ortaya çıkarttılar” ifadelerini kullandı.

Share: