Reisicumhur Erdoğan, Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın peşi sıra millete seslendi: (2)

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye Yüzyılı” vizyonuna ait, “Ülkemizin ve medeniyetimizin umum kazanımları üzerinde yükselteceğimiz bu kavrayış, yeni nesillere bırakacağımız arz iri mirasımız olacaktır.” dedi.

Reisicumhur Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından millete seslendi.

YANLIŞSIZ Fırka Hikmet ve İletişim Teknolojileri Başkanlığının sabık cuma gerçekleştirdiği Blokzincir İstanbul programında, teknolojinin insanlığın önüne sunduğu fırsatlar ve defa açtığı tehditler konusunda yaptıkları şümullü değerlendirmeyi katılımcılarla paylaştıklarını rapor fail Erdoğan, tıpkısı aktarılma İslam İşbirliği Teşkilatı Istişare Bakanları Toplantısı’nda misafirleri ile alay malay dezenformasyon konusunun gündemde olduğu bu günlerde dünyadaki İslam karşıtlığı ve medyanın bundaki rolünü ele kabul etme fırsatı bulduklarını anlattı.

Erdoğan, ayrımsız devir İstanbul’bile Uluslararası Faaliyet Konfederasyonu Birliği’nin kuruluşu zımnında Türkiye’birlikte mevcut sendika temsilcilerini kabul ederek, bu eskimemiş tekstil sebebiyle kendilerini kutladıklarını aktardı.

Malatya’birlikte cumartesi haset şişman küşat töreni, toyluk buluşması ve sivil toplum yemeği ile meşgul aynı gün geçirdiklerini belirten Erdoğan, “Kısaca resmi rakamlarla söylüyorum, 60 bin kişinin katıldığı bu toplu küşat töreni banal kasırga, cümbüş doluydu. Havalimanından toplantının yapıldığı alana büyüklüğünde bu cümbüş bizleri birlikte heyecanlandırdı.” dedi.

Erteledikleri Diyarbakır programını dahi yaptıklarını dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

“Malatyalı ve Diyarbakırlı umum kardeşlerime, bu ziyaretlerimizin herhangi bir takkadak bize gösterdikleri sevgi, çalkantı, muhabbet amacıyla şükranlarımı sunuyorum. Diyarbakır’de dahi esasen resmi rakamlarla tabir ediyorum, 70 bin kişinin katıldığı bu toplu küşat ve miting haddinden fazla çokça değişik bir heyecana çevirici olmuştu. Onda bile yine havaalanından, dolgun açılışın yapılacağı meydana kadar tezyifkâr tıpkısı bambaşka cümbüş, tıpkı ayrıksı çalkantı vardı. Bu vesileyle, bölücü terör örgütünün cebren kopardığı evlatlarına kaynaşmak üzere savaşım veren yürekli Diyarbakır annelerini samimi selamlıyorum; kendileriyle birlikte orada müzakere imkanı buldum. İnşallah bir galeyan ve gayretle önümüzdeki günlerde da dayanabilen çok programla ülkemize bakım etmeyi sürdüreceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ferda Cumhuriyet tarihinin genişlik büyük konut, aksiyon yeri ve arsa projesinin ilk anne atma törenini gerçekleştireceklerini; cuma namazı günü “Türkiye Yüzyılı” müjdesiyle millete duyurdukları uyanıklık belgesinin lansman törenini Ankara Vabeste Spor Salonu’nda yapacaklarını belirtti.

Cumartesi günü mutat 29 Teşrinievvel programlarının ardından 2023 hedeflerinin alem projelerinden Türkiye’nin Otomobili TOGG’u banttan indirme törenine katılacaklarını tamlayan Erdoğan, antrparantez son teşrin ayında Türk Devletleri Teşkilatı Liderler Zirvesi ve G20 Liderler Zirvesi’nin bile aralarında olduğu çok mehabetli Endonezya Bali’de yapılacak olan benzeri dizi daraç dışı programının olacağını kaydetti.

“2053 ve 2071 vizyonlarını Türkiye Yüzyılı’nın inşası yolundaki basamaklar yerine görüyoruz”

Reisicumhur Erdoğan, gelecek yıl vasıl olacakları Cumhuriyetin 100. yılına büyük bire bir heyecanla, şevkle, coşkuyla hazırlandıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim üzere bu yıl dönümü, hemen kullanılmamış devletimizin ikinci asrının başlangıcını rapor fail ayrımsız takvim değişikliği olmanın ötesinde manalara sahiptir. İşte bu anlayışla, Rum toprakları üstünde serencam 1000 yılda kurduğumuz üçüncü devletimiz olan Cumhuriyetimizi, siyasi, soylu erki, içtimai, diplomatik alanlarda milletçe hayalini kurduğumuz seviyeye çıkartacak atılımın adını ‘Türkiye Yüzyılı’ koyduk. Ülkemizin ve medeniyetimizin parçalanmamış kazanımları üstünde yükselteceğimiz bu seziş, kullanılmamış nesillere bırakacağımız sunu iri mirasımız olacaktır. Uzun Uzun bire bir süredir dile getirdiğimiz 2053 ve 2071 vizyonlarını Türkiye Yüzyılı’nın inşası yolundaki basamaklar kendisine görüyoruz. De bu atılımı, dünyanın tarihi tahavvül yaşadığı tıpkı dönemde hayata geçiriyoruz.”

Türkiye’nin içinde bulunduğu sürecin, siyaseti, ekonomisi, sosyal ve kültürel gelişmeleriyle dünyada olup bitenlerden mutlak olmadığını vurgulayan Erdoğan, ” Acun, geçtiğimiz asrın ortalarına makul faşizmin sultasından 30 yıl önce dahi komünizmin hezeyanlarından kurtulmuştu. İnşallah bu dönemde birlikte dünyamız, parıltılı kavramların ambalajı içre önümüze getirilen ve âdem fıtratını nakzen onu yeniden felaketin eşiğine sürükleyen sapkın dayatmalardan kurtulacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Her alanda büyüyen, güçlenen, kalkınan, türe ve özgürlüklerini genişleten benzeri Türkiye amacıyla çalıştıklarını vurgulayan Erdoğan, “Türkiye Yüzyılı hedefimiz, sadece milletimizin refahını yükseltme, hemen ülkemizi bölgesel ve global güç haline getirme gayesi taşımıyor. Bu, tıpkısı zamanda inanç, hars, medeniyet köklerimizi bile yeniden diriltme edeceğimiz tıpkısı atılımın adıdır. Bunun için 85 milyon vatandaşımızın seçkin birine seslenerek diyorum kim; elkızı Türkiye Yüzyılı’nı geçtiğimiz 20 yılda hayata geçirdiğimiz el erki ve kalkınma altyapısı üzerinde hep gelişigüzel inşa edelim. Eş tıpkısı kendisine, bilgili yerine, ateş parçası kendisine, ahi olarak, bilcümle alay malay Türkiye adına Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023’ü, ülkemizin bildirme balaban atılımının başlangıç noktası haline getirelim.” ifadelerini kullandı.

“Demokrasi ve kalkınma devrimlerimizi birer birer hayata geçirdik”

Reisicumhur Erdoğan, ülkenin çözülmemiş tek meselesini bırakmamak için çıktıkları yolda hangi fedakarlıklarla neler yaptıklarının bildirme mail şahidinin milletin kendinden kendisi olacağını ifade etti.

Erdoğan, şunları kaydetti:

“Tığ bu gayretleri gösterirken kimlerin da ülkeye çıyanlık pahasına başka gündemlerin peşinden gittiğini bildirme mebzul milletimiz biliyor. Sınırlarımıza saldıran, şehirlerimizi kana ve ateşe bulamaya etkin terör örgütlerinden kişi milletine zırh doğrultan darbecilere kadar fert ve mülk güvenliğimize müteveccih nice tehditle uğraş ettik. Teröristlerin ülkemizi ateş yerine çevirmeye çalıştıkları günlerden devletin tepelerine binen yumruğundan kaçacak mapus aradıkları günlere gelmiş olmanın huzuru içindeyiz. Milletimizin esas adalet ve özgürlüklerini, ülkenin dirimlik çıkarlarını; hamhalat hesapları, sinsi niyetleri ve ideolojik saplantıları üzere örseleyen vesayet güçleriyle kavgaya tutuştuk. Partimizi yama girişimlerine büyüklüğünde vasıl bu garip yanlış girişimlerin bundan sonra akla bile gelmeyeceği, demokratik olgunluk seviyesine ulaştık. Tekmil umudunu ülkenin ve milletin felaketi üstüne kuran kifayetsiz siyasetçilerle uğraştık. Ülkemizin bu hususta bile adalet ettiği iklime kavuşacağı günlerin ırak olmadığına inanıyoruz. Türkiye’nin politik ve iktisadi bağımsızlığını hazmedemeyen emperyalistlerin değişik zevahir ve alandaki oyunlarıyla boğuştuk. Maruz kaldığımız tekme standartları, bilinmedik boş ambargoları, sinsi abstraksiyon çabalarını fırsata dönüştürerek zat göbeğimizi kesecek adımlarla değme alanda gücümüze sakil kattık. Hamdolsun. Kısaca rapor etmeye çalıştığımız nehiy çabalarının hepsinin bile üstesinden gelerek el erki ve kalkınma devrimlerimizi birer birer hayata geçirdik.

Bugün bile ülkemizin önündeki tüm sorunları çözecek mücadeleyi vermeyi, gayreti göstermeyi sürdürüyoruz. Kökenine, inancına, meşrebine, siyasi ve toplumsal tercihine bakmadan beher vatandaşımızı layık olduğu haklara, özgürlüklere, bolluk düzeyine, gelecek güvencesine kavuşturmakta kararlıyız. Yurt topraklarının temas karışında bilgili kıldığımız huzurun, evolüsyon ve kalkınma iradesinin engellenmesine, umutlarımızın üzerinin gölgelenmesine asla emir göstermeyeceğiz. Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, işçisiyle, memuruyla, sanayicisiyle, çiftçisiyle rastgele kesimden insanımız bizimle olduğu müddetçe Allah’ın izniyle önümüzde duracak, bizi engelleyecek kilolu tanımıyoruz.”

(sürecek)

Share: