Reisicumhur Erdoğan, Dumlupınar Şehitliği’ni ziyaret eden gençlere seslenme etti Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dumlupınar destanını yazanların torunu olan bugünün gençlerinin geleceğe müteveccih kullanılmamış dönüşümü sağladığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Balaban Taarruz’un 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, gençlerle Kütahya’daki Dumlupınar Şehitliği’ni mülakat etti.

Aristokrat’nun, şehitlik ziyareti sırasında telefonla aradığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, buradaki gençlere seslenme etti.

Tarihin cilve ettiği, değmek değerinde olmak dokunduğu Dumlupınar’ı ziyaret fail gençleri, Gelgel Kuvvetleri Komutanlığının Kütahya’daki kışlasından selamladığını belirten Erdoğan, “Bugün oradaki birlikteliğinizi, beraberliğinizi geleceğin değişik bire bir nişanesi adına görüyoruz. Dumlupınar, tarihte bizim istiklal ve gelecek mücadelemizin mefret cereyan merkezlerinden bire bir tanesiydi. O destanı yazanların torunları kendisine sizler da bugün hem onları anıyorsunuz hem birlikte geleceğe yönelik adeta bakir tıpkısı dönüşümü sağlıyorsunuz.” dedi.

Şehitliği konuşma eden gençleri kutlayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Şunu bile çok yıldızlı ve net ifade etmek geçişsiz; Z kuşak, Y gömlek falan ego söylemiyorum. Ben sizi TEKNOFEST kuşağı yerine görüyorum. Sizleri üstelik TEKNOFEST kuşağı namına gördüğüm üzere ayrıca kutluyorum. Bu proses içerisinde inanıyorum kim yeni destanlar yazacaksınız. Bu destanları yazmaya namzet olduğunuz üzere filhakika Dumlupınar’dasınız.”

Erdoğan, gençlere eğitim bilimi hayatlarında başarılar diledi.

Share: