Reisicumhur Erdoğan’ın imzasıyla alınan kararlara göre 6 bakanlıkta görevden ahiz ve atamalar gerçekleşti

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, çok sayıda amme alım ve kuruluşlarında atamalar gerçekleştirildi.

6 BAKANLIKTA GÖREVDEN ALMA VE ATAMALAR

Çalışma ve Içtimai Güvenlik Bakanlığında örtüsüz mevcut Ülfet Hizmetleri Umum Müdür Yardımcılığına Cumhur Sarıakçalı, Sosyal Düzenlilik Kurumu Başbuğ Yardımcısı ve Umumi Heyet Üyesi Cevdet Ahu görevlerinden alındı.Milli Eğitim Bilimi Bakanlığında belirgin mevcut Anne Eğitim Umumi Müdürlüğüne Tuncay Morkoç ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Levent Özil atandı. Milli Defans Bakanlığında açık mevcut Tedbir Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Mehmet Orion atanırken, Tersaneler Genel Müdür Yardımcısı Erek Baht görevden alındı. Esenlik Bakanlığında yalınlık kâin müfettişliğe, sürücü belgesi sınavında muvaffakiyet gösteren denetmen yardımcısı Mehmet Sait Uluğ atandı. Tarım ve Orman Bakanlığı Tabiat Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez görevden makbuz. Tarım ve Orman Bakanlığında sarih mevcut Besin ve Kontrol Genel Müdürlüğüne Durali Selek, Bilgelik Teknolojileri Umum Müdür Yardımcılıklarına Yasin Hakkı Eke ve Atilla Bektaş atandı. Tecim Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Çakırdoğan görevden makbuz.

DİĞER KURUMLARDAKİ FARIZA DEĞİŞİKLİKLERİ

Türkiye Petrolleri Laedri Ortaklığı Umumi Müdürlüğünde küşade bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine Mutlu Antrenör atandı. Maden Muayene ve Kontrol Genel Müdürlüğünde kategorik kâin Maşrık Akdeniz Toprak Müdürlüğüne Ümit Aydın, Itidalli Anadolu 3. Havza Müdürlüğüne Stabil Keder getirildi. Güneydoğu Anadolu Projesi Havza Kalkınma İdaresi Başkanlığına Hasan Maral getirildi. Türk Berat ve Işaret Kurumu Başkanlığına ve Yönetim Kurulu Başkanlığına kurumun Başkan Yardımcısı Cemil Başpınar atandı. Orman Umumi Müdürlüğü Umum Müdür yardımcıları Dirimlik Bağımsız ve Mustafa Özkaya ile İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Kırıcı ve Sazak Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman görevden alındı. Devlet Su İşleri Umumi Müdürlüğü Umum Müdür yardımcıları Kayaç Şans ve Şadiye Sert ile IX. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, XIII. Nahiye Müdürü Hayrullah Ateşli ve XX. Kesim Müdürü Sadullah Dost görevden makbuz. Celal Su İşleri Genel Müdürlüğünde meydanda bulunan Genel Müdür yardımcılıklarına Abdullah Ekin, Mehmet Akif Balta ve V. Havza Müdürü Maksat Yiğit atandı. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Umum Müdür yardımcıları Uca Osman Kıyak, Sait Kocabey ve Ertuğrul Anbar görevden alındı. Arazi Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde açıkça bulunan Umumi Heyet üyeliklerine Mustafa Alpaslan ve Nebi Polat atandı.Share: