Rektör Dikici; “Sağlık Bilimleri Kampüsümüzün ihalesini mail zamanda gerçekleştireceğiz”

Çankırı Karatekin Üniversitesi Keyif Bilimleri Fakültesi, “2022-2023 eğitim talim yılı Güz dönemi Akademik Kurul Toplantısı”nda konuşan Rekör Prof. Dr. Harun Dikici, “Tamamlandığında Türkiye’nin yeryüzü şişman ve çağcıl sağlık kampüsü olacak olan Sağlık Bilimleri Kampüsümüzün ihalesini yakın zamanda gerçekleştireceğiz” dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Esenlik Bilimleri Fakültesi, “2022-2023 eğitim bilimi öğretim yılı Bağ Bozumu dönemi Akademik Asamble Toplantısı”, Sağlık Bilimleri Fakültesi spor salonunda gerçekleştirildi. Programa, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Rençper, İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, ÇAKÜ Genel Sekreteri Tutkun Yılmayan, Esenlik Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Özkan, akademisyenler, öğrenciler ve idari personel katıldı.

Programın açım konuşmasını eden Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Özkan, ÇAKÜ Esenlik Bilimleri Fakültesi’nin darülfünun bünyesinde örgün öğretimde mektepli yoğunluğu ve yeğleme edilebilirliği sunu yüksek, Esenlik Bilimleri Fakülteleri ortada ise devir bazlı yer iri ikinci fakülte olduğunu ifade ederek, “Devam eden akademik terbiye ve nitelik süreci içerisinde elan nitelikli ayrımsız eğitim ödeme gayreti ve çabasındayız. Bu anlamda Keyif Bilimleri Fakültesi olarak her ahit aktüel, erişilebilir bilgiyi genişlik ve yayma üstüne sonuç mertebe profesyonelce çalışıyoruz. Teknik ve fiziksel anlamda sürekli kendimizi yeniliyor ve geliştiriyoruz. Eğitim Bilimi faaliyetlerimiz dışında Üniversitemiz ve fakültemizin imkanları dahilinde hem çalışanlarımız hem öğrencilerimiz amacıyla sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Birlik bunların daha gelecek düzey taşınabileceği aynı ortam adına gördüğümüz Uluyazı kampüsü içerisinde yapılacak olan Sağlık kampüsünün temelinin atılmasını büyük ayrımsız heyecanla bekliyoruz. Bu anlamda üstün mücahede ve çabalarına yakından şahit olduğumuz Rektörümüze da teşekkürü vecibe biliriz” dedi.

Dekan Özcan’ın konuşmasının arkası sıra katılımcılara seslenme eden Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Fellah, “Keyif Bilimleri Fakültemiz Türkiye’birlikte sayılı ve önde gelen fakültelerin başında gelmektedir. Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin beş altı mihrak noktası bulunmaktadır. Bu mihrak noktalarının merkezinde da Afiyet Bilimleri yer almaktadır. Tığ esenlik alanında var olan potansiyelimizi sunma ongun şekilde kıymetlendirmek istiyoruz. Bura ülkemiz ve dünyanın ayrı ayrı noktalarından mevrut nitelikli insanların oluşturduğu kültürel aynı kalıp konumundadır. Tığ bu nitelikli ekin ve herif potansiyelini, ülkemizin zımnında da dünyanın gerekseme duyduğu donanımlı kayırıcı gücü yerine katmak istiyoruz. Olayları sonuçlara bakarak istimara yaparsanız orta insan profiline sahipsiniz demektir. Fakat, amil-sonuç ilişkisine göre yorumlar ve değerlendirirseniz bilgili eş olarak nitelendirilirsiniz. Bilgelik ise elde edilen eskimemiş vukuf ile bulunan durumu harmanlayıp geleceği görebilme sanatıdır. Bu anlamda tığ Türkiye ve dünyada ihtiyaç mahsus insan kaynağı alanlarına yönelik traksiyon ve stratejilerimizi oluşturmakta, kâin şartlara bakarak de güncelleyerek güçlü tıpkı şekilde çalışmaya bitmeme etmekteyiz” diyerek konuştu.

Gündemi çokça gani izleme ettiklerinin altını çizen Rektör Ekinci, “Cümle dünyada iktisadi göstergelerin boğunuk olduğu tıpkı dönemde Üniversitemize yatırımların sağlanması noktasında büyük çaba gösteriyoruz. Bu çalışmalarımız doğrultusunda, tamamlandığında Türkiye’nin yer nazik ve modern sağlık kampüsü olacak olan Esenlik Bilimleri Kampüsümüzün ihalesini andıran zamanda gerçekleştireceğiz. Keyif Bilimleri Fakültemiz, uluslararası derecelendirmelere göre arka seviyede ürün fail, projeleri olan akademisyenlerimizin yer aldığı akademik madun yapısı birlikte etkili bir medrese konumundadır. Bilgelik üretiyoruz, ürettiğimiz bilgiden eskimemiş bilgiler üretiyoruz. Bu bilgileri yayarak, teknolojiye ve sosyal katkıya dönüştürüyoruz. Bu katma değer Üniversitemize tanınırlık ve haysiyet adına kafasız dönüyor. Bu anlamda emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum. Yalnız ilmî anlamda değil, benzeri zamanda toplumun değerleri ile sevecen, toplumsal değerleri yaşayan ve yaşatan, bunun yansıra kullanılmamış değerler üreten fen insanları olmalıyız. Aldığımız emaneti elan ileriye yürütmek üzere çaba göstermeliyiz ve gösteriyoruz. Zaman global büyüklük düzeni içerisinde Türkiye bildirme paylaşımcı ülke konumundadır. Türkiye, insanlık amacıyla sunma çok fedakarlık işleyen, insanların derdini ağrı edinen tıpkısı millete sahiptir. Bu nedenledir ki sorumluluğumuz şişman, görevimiz el” şeklinde konuştu.

Rektör Ekinci’nin konuşmasının peşi sıra, fakültede görev yapan ve Arsıulusal dergilerde “Q1” ve “Q2” düzeyinde yayınlar gerçekleştiren akademisyenlere sükse belgeleri verildi. Akademik basamak ve tebrik töreni sonrası, Rektör Dikici eliyle eğitim öğretim sürecinde vermiş olduğu katkılarından ortalık İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya’ya onurluk arz edildi. – ÇANKIRI

Share: