Resmi Gazete’de yayımlandı: 14 ildeki 99 emlak, özelleştirme uzanım ve programına makbuz

Resmi Gazete’bile yayımlanan habere göre; mülkiyeti Maliye Hazinesi adına mukayyet 14 ildeki 99 gayrimenkul özelleştirme ebat ve programına alınmasına karar verildi.

14 İLDE 99 TAŞINMAZ ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDA

Buna bakarak, mülkiyeti Maliye Hazinesi namına kayıtlı Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Vazıh, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sazak ve Yozgat’taki 99 taşınmazın özelleştirme genişlik ve programına alınması kararlaştırıldı. Bu yurt, as, kiralama, dirimsel ortaklığı modeli ve işin gereğine makul değişik türel tasarruflar, mülkiyetin gayri ayni haklarının tesisi yahut işletme haklarının verilmesi yöntemlerinden biri evet de birkaçının birlikte uygulanmasıyla özelleştirilecek.

ÖZELLEŞTİRME İŞLEMLERİ 31 ARALIK 2025’E KADAR TAMAMLANACAK

Öte yandan, özelleştirme kapsam ve programında mevcut Türkiye Şeker Hastalığı Fabrikaları AŞ Genel Müdürlüğü adına mukayyet Ağrı’nın Eleşkirt ile Ankara’nın Polatlı ilçelerindeki taşınmazlara ait ümran planı değişiklikleri onaylandı. Mülkiyeti Hayatiyet Istihsal SERPMEK adına mukayyet Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki taşınmaza ilgili ümran planı değişikliğinin birlikte onaylanmasına değişmeyen verildi.

Türkiye Şeker Fabrikaları YEMEK Genel Müdürlüğü hesabına mukayyet Denizli’nin Acıpayam ilçesindeki taşınmaza ilgilendiren hazırlanan ümran planı değişikliğine müteveccih itiraz ise reddedildi.

Share: