Rıdvan Dilmen’den Galatasaray’ın felek futbolcusu üzere ilginç prediksiyon: Sabahleyin kalkamaz

Süper Lig’dahi Konyaspor’u yenerek karşılaşma olağandan liderlik koltuğuna oturan Galatasaray’ı Rıdvan Dilmen, TV 8.5 ekranlarında değerlendirdi.

“ITIDALLI SAHADA ÇOK ÇALIŞTI”

Yeni transferleri değerlendiren Dilmen, “Mertens, Yusuf ve Yunus’un fiziği çokça ferah değil. Omuzu yiyince düşüyor. Sergio Oliveira sabah kalkamaz. Ilimli sahada çok çalıştı. Mahdut değil. Icardi’nin kuvvetli tıpkı şekilde bu takıma dönmesi çok heybetli.” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in yorumlarından satır başları şöyle:

“ŞIŞMAN TAKIMLAR İÇİN NAZIK AVANTAJ”

“Giresun maçını kaybetti amma bu maçta henüz elem oynadılar. Kazanmalarına rağmen söylüyorum. Galatasaray’ın aldığı nokta oynadığı oyundan henüz aşkın. Amma bu büyük takımlar üzere büyük avantaj. Üzücü oynarken kazanabilmek da büyük iştir.

“KARŞISINDA GOL YEMEYEN BİR VASEKTOMI VARDI”

Avrupa’nın değerli oyuncuları. Aynı tanesi PSG’den mevrut. PSG solmak zorundaydı ve bekledi sabır gösterdi ve aldı Galatasaray. Midi geçirdiği önce yedi haftayı reis kapatması heybetli. Erte öteki zaman bu oyuncular toparlandığı antlaşma bu puanlar haddinden fazla büyük olacak. Karşısında tek gol yemeyen bire bir takım vardı.

“FİZİK GÜCÜ ARTMALI”

Sergio anbean kalitesini gösteriyor. Fiziksel anlamda da çok bol olan benzeri oyuncu. Savunmada merkezdeki oyuncular süper değil. Emin zihayat ve zamanı var. Muslera maçı aldı. İki tepki gösterdi. Ve takıma maçı kazandırdı. Okan Öğretmen bu takımın fizik gücünü artırmalı. Bunun ana sebebi takımın yaşı.

“YUSUF UMARIM MUHAMMET GİBİ GAYRIMÜMKÜN”

Galatasaray taraftarı bu yıl çok umutlu. Karşısında ciddiye alınacak bire bir takım vardı. Hocanın taktiksel gelişimi yüzdelik 1 milyon halletmesi gerekiyor. Amma sonuçlamak gelişigüzel ahit iyidir. Futbolda fizik ve taktik çok yüce. Fizik olarak düzeltmek cins sıfır oyuncularda ısrar etmenize lazım bulunmayan. Yusuf Demir, umarım Beşiktaş’taki Muhammet Demir gibi olamaz.

“BUNU BİR ESPRİ YERINE AKSEPTANS EDELİM”

Galatasaray’dahi yerel alternatifi değişti. Bana diyorlar kim ‘Çok biliyorsan çık kendin yap’ Yer böylecene maharet direktörlüğe soyunacağım. Bunu tıpkısı espri olarak kabul edelim. Eskimemiş sulp ustalık yönetmenlik akademisyenleri emrediyor.

“BİR DAKİKA ELAN BEKLESEYDİ FARKLI OLABİLİRDİ”

Galatasaray yan kullanırken Konyaspor oyuncu değiştirdi. O pozisyonda kayran dizilimi değişti ve sağdan sâdır oyuncunun kanadından gol yediler. Tıpkı an elan bekleseydi ayrımlı olabilirdi.

“KONYASPOR TEDİRGİNLİK YAŞADI”

Geç birlikte olsa Mertens ve Gomis oyundan çıkınca tıpkısı hayatiyet oldu. Konyaspor üstelik zor yaşadı. Konya’birlikte sunma şanlı oyuncusu sakat olduğu için üstelik bastırık yaşadı.

“EGO OLSAM TAYLAN’I TUTARDIM”

Bence Muslera tecrübesindeki aynı kaleci bu golü çıkarabilir miydim diye niteleyerek düşünmüştür. Muslera’nın bu asıl topları haddinden fazla çıkardığını görmüştüm. Bence duruş hatasından dünya bu golü çıkaramadı. Kalecinin kaleden çıkması sarı karttır. Kalecinin zeybek olması dezavantajdır. Muslera görüngü çıktı kalesini infirak ettiği amacıyla soluk anaç gördü. Ben olsam Sergio Oliveira oyundan asla çıkarmam. Ego olsam Taylan’ı tutardım. Benzeri kaç kesim günah yaptığı için vazgeçmemek lazım.”

Share: