Rıdvan Dilmen’den Galatasaray’ın yıldızı üzere ilginç yorum: Sabah kalkamaz

Süper Lig’dahi Konyaspor’u yenerek maç fazlasıyla önderlik koltuğuna oturan Galatasaray’ı Rıdvan Dilmen, TV 8.5 ekranlarında değerlendirdi.

“ÖLÇÜLÜ SAHADA ÇOK ÇALIŞTI”

Yeni transferleri değerlendiren Dilmen, “Mertens, Yusuf ve Yunus’un fiziği çok iyi değil. Omuzu yiyince düşüyor. Sergio Oliveira sabahleyin kalkamaz. Orta sahada çokça çalıştı. Süssüz değil. Icardi’nin sağlam bir şekilde bu takıma dönmesi haddinden fazla majör.” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in yorumlarından satır başları şöyle:

“BÜYÜK TAKIMLAR İÇİN BALABAN KAZANIM”

“Giresun maçını kaybetti amma bu maçta henüz kötü oynadılar. Kazanmalarına karşın söylüyorum. Galatasaray’ın aldığı fakül oynadığı oyundan daha çok. Ama bu şişman takımlar üzere şişman üstünlük. Acı oynarken kazanabilmek da şişman iştir.

“KARŞISINDA GOL YEMEYEN BİR KISIRLAŞTIRMA VARDI”

Avrupa’nın kızıl oyuncuları. Bir tanesi PSG’den mevrut. PSG söylemek zorundaydı ve bekledi sabır gösterdi ve aldı Galatasaray. Orta geçirdiği evvel yedi haftayı lider kapatması mefret. Erte gayrı periyot bu oyuncular toparlandığı devir bu puanlar çokça heybetli olacak. Karşısında tek gol yemeyen tıpkı bando vardı.

“FİZİK GÜCÜ ARTMALI”

Sergio anbean kalitesini gösteriyor. Fiziksel anlamda de çok bereketli olan bir aktör. Savunmada merkezdeki oyuncular süper değil. Sakıncasız canlı ve zamanı var. Muslera maçı aldı. İki reaksiyon gösterdi. Ve takıma maçı kazandırdı. Okan Hoca bu takımın hikmet gücünü artırmalı. Bunun anne sebebi takımın yaşı.

“YUSUF UMARIM MUHAMMET GİBİ IMKÂNSIZ”

Galatasaray taraftarı bu sene haddinden fazla umutlu. Karşısında ciddiye alınacak ayrımsız bando vardı. Hocanın taktiksel gelişimi yüzde 1 milyon halletmesi gerekiyor. Amma tamamlamak gelişigüzel zaman iyidir. Futbolda fizik ve taktik çokça eke. Hikmet yerine kazanmak mümkün olmayan oyuncularda ısrar etmenize lazım namevcut. Yusuf Çıpa, umarım Beşiktaş’taki Muhammet Çıpa kadar gayrimümkün.

“BUNU BİR ESPRİ NAMINA KABUL EDELİM”

Galatasaray’birlikte yerel alternatifi değişti. Bana diyorlar kim ‘Çok biliyorsan çık kendin yap’ Sunma sonunda teknik direktörlüğe soyunacağım. Bunu bir espri kendisine akseptans edelim. Eskimemiş çocuk beceri direktörlük akademisyenleri emrediyor.

“BİR DAKİKA ELAN BEKLESEYDİ FARKLI OLABİLİRDİ”

Galatasaray yan kullanırken Konyaspor aktör değiştirdi. O pozisyonda saha dizilimi değişti ve sağdan çıkan oyuncunun kanadından gol yediler. Tıpkısı dakika daha bekleseydi ayrımlı olabilirdi.

“KONYASPOR TEDİRGİNLİK YAŞADI”

Geç de olsa Mertens ve Gomis oyundan çıkınca bire bir canlılık oldu. Konyaspor birlikte hastalık yaşadı. Konya’dahi en kebir oyuncusu hastalıklı olduğu üzere de sıklet yaşadı.

“BEN OLSAM TAYLAN’I TUTARDIM”

Bence Muslera tecrübesindeki ayrımsız kaleci bu golü çıkarabilir miydim diyerek düşünmüştür. Muslera’nın bu kabil topları haddinden fazla çıkardığını görmüştüm. Bence duruş hatasından âlem bu golü çıkaramadı. Kalecinin kaleden çıkması solgun karttır. Kalecinin zeybek olması dezavantajdır. Muslera olay artık kalesini ayrılma ettiği amacıyla sarı kart gördü. Ben olsam Sergio Oliveira oyundan asla çıkarmam. Ego olsam Taylan’ı tutardım. Bir birçok parça hata yaptığı amacıyla vazgeçmemek lazım.”Share: