Rusya’da seferberlik krizi! Askere gitmek istemeyen taze, arkadaşından ayağını kırmasını istedi

Rusya Ihtişam Başkanı Vladimir Putin’in 21 Eylül’dahi ülkede kısmi seferberlik car etmesinin ardından Ruslar panik içre ülkeyi tecezzi etmeye bitmeme ediyor. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları sürerken, savaşın ortasında beklemek istemeyen Ruslar karayoluyla Gürcistan’a geçiyor.

KİLOMETRELERCE PÖÇÜK OLUŞTU

Kısmi seferberlik ilanının ardından ülkeyi tecezzi eden Ruslar, Rusya- Gürcistan sınırındaki “Yukarı Lars” Çizik Kapısında 14 kilometrelik anahtar kuyruğu oluşturdu. Çizik kapısındaki ayrıntılı kuyruk ve trafik zımnında bazı Rus vatandaşlarının Gürcistan’a geçişi kestirmece 40 saat sürdü. Üst Lars Çizik Kapısındaki su dolayısıyla, Gürcistan karayolunu transit adına kullanan ve aralarında Türkiye, Ermenistan ve birçok ülkenin bulunduğu yüzlerce tır saatlerce özlemek zorunda kaldı.

SAVAŞ NEDENİYLE KAÇIYORLAR

Öte yandan, Moskof vatandaşları, vatanlarını ayrılma etmelerinin ilk sebebinin savaş olduğunu gizlemiyor. Bazıları Gürcistan’da eşkal varagelmek için geldiklerini, değişik kısmı ise Gürcistan üzerinden farklı ülkelere gideceğini, oraya yerleşeceklerini ve ardından ailelerini birlikte yanlarına alacaklarını söylüyor.

ACI İÇİNDE KALDI

Seferberlik ilanından bilahare bir nice yerde protesto gösterileri dahi düzenlendi. Bunların beraberinde kaçamayanlar ise savaşmamak amacıyla değişik yollar deniyor. Son yayınlanan videoda bir genç, merdiven basamaklarına ayağını uzattıktan sonraları arkadaşına ayağını kırmasını söylüyor. Arkadaşı zıplayarak ayağına basıp ayağını kırıyor. Videoda gencin çığlık süresince kıvrandığı görülüyor.Share: