Saat veren Kılıçdaroğlu muhtemel açıklamayı yaptı: Yarın bakımından bu yarayı sonsuza kadar kapatacak adımı atıyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gün ortası saatlerinde sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Bu akşam ezanı saat 21.00’dahi burada buluşalım. Önereceğim, hepimiz üzere tıpkı santimantalite turnusolu olacak. Saray için bile CHP için da… CHP bu sınavın üstesinden birlikte gerçekten gelecektir!” diye yıpranmamış ayrımsız videoteyp paylaşacağını duyurdu.

BEKLENEN VİDEOYU PAYLAŞTI

Saatler 21.00’i gösterdiğinde Kılıçdaroğlu bahis konusu videoyu, “Ara Sıra şeyler kalpgâh lüzum, o canevi benim nöbet arkadaşlarımda var!” notuyla paylaştı.

Kılıçdaroğlu paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

Sevgili halkım mebzul akşamlar. Yüce tıpkı konuyla ilişik sizi evime çağırmak istedim. Kılıklı geldiniz, zevk getirdiniz. Biliyorsunuz ince süredir ülkenin yaralarını kapatmaktan ve daha çok geleceğe güvenle bakmaktan bahsediyorum. Çokça yıldızlı yaralar var ve bu yaralar bizi bütün geçmişe hava ediyor. İktidar olduğumuzda devletin atacağı adımları şimdiden anlatmaya çalışıyorum.

“HALKIMIZ BİRBİRİNE DÜŞÜRÜLMEKTEN ŞAŞKIN DÜŞTÜ”

Helalleşme gerçekte umum dahi bu. Halkımız birbirine düşürülmekten apişik düştü. Kutuplaştırdılar, ayrıştırdılar, kamplaştırdılar, adeta düşmanlaştırdılar. Oysa ihtişam yaraları kapatacak kim ulus kendisine dünyayla rekabete odaklanalım, büyüyelim, gelişelim. Rastgele kapanan keskin bizi birleştirecek, güçlendirecek ve ülkenin rekabet gücünü artıracak. Herhangi Bir kadem erinçli, refah ortamında büyüyen ayrımsız Türkiye eylemek. Onun amacıyla ego ucu nereye varacaksa varsın bu yaraları kapatmaya kararlıyım.

“BU YARALARI DURDURMAK CESURLUK İSTİYOR”

Biliyorsunuz sabık hafta kez arkadaşlarıma ‘Yanımda mısınız?’ diyerek sordum. Zira bu yaraları durdurmak cesurluk istiyor, cüret istiyor, gönül istiyor, gözü peklik istiyor. Gelecekte gençlerimiz bu sorunlarla boğuşmasın, elan fazla erke kaybetmesin, kimsenin kalbi kırılmasın, kimsenin gönlünde tıpkı keskin açılmasın diyerek ara sıra görüş kaybetmeyi üstelik hücre ahzetmek gerekiyor. Kısaca bu kat kalpgâh istiyor canevi. Siyaseten iri yürek istiyor. Türkiye’yi barıştırma yolu, ağırlık ve engebeli aynı el ve bu yolda bilcümle beraber gelişigüzel akın etmek zorundayız.

“KADINLARIN GİYİM KUŞAMINI SİYASETİN TEKELİNDEN ÇIKARTIYORUZ”

Bu yaralardan biri bile başörtüsü mevzusu. Burada bizim üstelik yanlışlarımız oldu geçmişte amma değişmeyi, öğrenmeyi aşina. Şimdi aynı sonraki aşamaya geçme zamanı. Bu meseleyi topluluk olarak aşma, geride tevdi zamanı. Konuyu oran ciddiyetiyle nakız ve siyasetçilerin iki dudağı arasından tart zamanı. Cihanşümul ahbaplık ilkeleriyle uzlaşma içinde bir kanuncu çerçeve oluşturduk. Kadınların çul kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Bu hakkı yasalı güvenceye alacağız. Bunu bire bir ağız dalaşı konusu olmaktan sırf çıkartacağız.

“YASA TEKLİFİMİZİ TBMM’YE SUNACAĞIZ”

Erte bakımından bu yarayı sonsuza büyüklüğünde kapatacak adımı atıyoruz. Yasa teklifimizi ekip toplantımızdan süratle bilahare TBMM’ye sunacağız. CHP grubu eksiksiz, amasız, fakatsız ve yüreklice bu kanunun arkasında duracaktır. Sarayın bile santimantalite turnusolu bu. Bakalım onların tutumu ne olacak? Türkiye’nin yaralarını bir bir metres konusunda kat arkadaşlarım benimle. Türkiye’nin haddinden fazla kanayan yaralarını yama konusunda de. Tığ elan külhanbeyi olacağız. Bundan en ufak tıpkısı şüphem yok. Ve canan halkım bu print amma ağırlık olduğu büyüklüğünde üstelik başlıca olan yolculukta sizi üstelik yanımda vira etmek istiyorum. İyi akşamlar.Share: