Sakarya çokbilmiş kent olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla geliştirilen Sakarya Beyinli Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı Rötuşlu Çalışmaları toplantısı, hava temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Ödüllü Akıllı Site Stratejisi ve Eylem Planı’nın revize çalışmaları eksiksiz hızıyla bitmeme ediyor. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Akıllı Kent Stratejisi ve Gösteri Planı hazırlığında Aut Paydaşlar ile aynı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıda Sakarya’nın uslu şehir olma amacında akva adımlarla ilerlediği vurgulanarak, “Şehrimizin gelecekte kalkmak istediği yere ulaşması üzere düşüncesiz kent bileşenleri ekseninde dönüşümünü sağlayacak olan Sakarya Beyinli Kent Stratejisi ve Gösteri Planı (2023-2028) rötuşlu çalışmaları çerçevesinde, Merkezi İdari İl Müdürlüklerine, İlçe Belediyelerine ve altyapı kuruluşlarına Çokbilmiş Kentçilik tanıtımı ve brifing sunumu yapıldı” ifadelerine saha verildi.

Toplantıda ele alınan tıpkısı diğer bahis ise gelgel ve kuruluşların Kuma selen kullanımına dayalı aksiyon birliğinin artırılması oldu. Yapılacak ortak olgun kullanımının vatandaşa olan hizmetin hızını birlikte artıracağı söylenerek, “Eş ayrımsız akılla hayata geçirilmesi planlanan çalışmaların tekmil birimlerle birebir görüşülerek çalışmalara devam edilmesi, şehre özgü sorunların belirlenmesi, şehrin yoğunlaşması müstelzim ihtiyaçlarının tayin edilmesi ve bilgi bildirişim uygulayım bilimi çözümleriyle vatandaşın ve kurumların işini kolaylaştıracak uygulamalar üstünde eş ayrımsız mahreç oluşturulması az çok önem arz ediyor” diyerek belirtildi. – SAKARYA

Share: