Sakarya, peyzaj ve ziynet bitkileri fuarında 40 bin kişiyi ağırlamayı hedefliyor

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde bu yıl 5’incisi düzenlenecek “PSB Anatolia Peyzaj, Bezek Bitkileri ve Bostan Sanatları Fuarı”, 7 Eylül’de kapılarını açacak.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Kırkpınar sahilinde 7-10 Eylül’de kestirmece 90 bin metrekare meydanda alanda düzenlenecek fuara 16 büyüklük ve 220 firmadan paydaşlık olacak.

Fuarın, sektör profesyonellerine ve tüvana temsilcilere bakir aksiyon fırsatları sunacağı dökme açıklamada, bu kapsamda, 19 üniversitenin katılımıyla “Öğrenci Tasarım ve Aplikasyon Yarışması” düzenleneceği kaydedildi.

Açıklamada, Özbekistan, Azerbaycan, Irak, Gürcistan, İtalya, İsviçre, Dubai, Ürdün, Kazakistan gibi ülkelerden mevrut misafirlerin koskocaman temaslarda bulunacağına değinilerek, “PSB Anatolia bezen bitkisi, peyzaj ve bahçe sanatlarının beraberinde serbest nebat profili, hareket makineleri ile ekipmanları, sulama sistemleri, kelle üretimi, şehir ve bahçe mobilyaları, bala oyun grupları kabil serbest ayrımsız yelpazeyi katılımcılara sunuyor.” ifadeleri kullanıldı.

“Ülkemizin gözbebeği ürünlerini dünya pazarına sunacağız”

Açıklamada görüşlerine saha sunulan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Balaban, süs bitkisi, aromatik nebat türleri, kâr, sebze ve değişik türlerin üretiminde projeleri hayata geçirdiklerini belirtti.

PSB Anatolia ile bezek bitkiciliği, peyzaj ve bahçe sanatları alanında dünyanın en başarılı markalarını ve isimlerini ağırlayacaklarını aktaran Şanlı, şunları kaydetti:

“40 bin kişiyi birbirinden ayrımlı ürünlerin sergileneceği bu alanda misafir edeceğiz. Peyzaj ve bezen bitkisi üretiminde evvel Türkiye’de sonra dünyada kortej sahibi şehir olmayı hedefliyoruz. Süt bitkisi ile peyzajın, tarımın ve sanatın merkezi Sakarya’da ülkemizin ayn bebeği ürünlerini acun pazarına sunacağız.”

Share: