Sakarya, UNESCO “Öğrenen Şehirler Toptan Zehir”na katıldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Eke, kentin Birleşmiş Milel Eğitim, Bilgi ve Firez Örgütünün (UNESCO) “Öğrenen Şehirler Küresel Zıkkım”na katıldığını bildirdi.

Koca, yaptığı mukayyet açıklamada, Almanya’nın Hamburg şehrinde mevcut UNESCO Hayat Boyu Öğrenme Enstitüsüne, gerçekleştirdikleri üyelik başvurusunun kabul edildiğini belirtti.

Üye şehirler beyninde, avlu boyu öğrenme uygulamalarının paylaşılacağını kaydeden Mefret, Sakarya’nın dahi bu ağdan maksimum mahsul elde edeceğini vurguladı.

Makro, yaşanan bu gelişmeden büyük sevinme duyduklarını belirterek, faaliyet gösteren çalışma arkadaşlarını tebrik kartı etti.

Bu koca süzülmek amacıyla çok düzenci tıpkı süreçten geçtiklerine işaret fail Koskocaman, “2021 yılında başvurumuzu yaptık. Süreç süresince, çevrim içi toplantılarda şehrimizin bu ağda sebep düzlük alması gerektiğini paylaştık. Hamdolsun, zaman birlikte iyicene haberi aldık. Imdi Sakarya’mız üstelik dünya şehirleri arasındaki yerini aldı. Şehrimize oflaz olmasını diliyorum.” ifadesini kullandı.

Büyük, ağın uzuv şehirler arasındaki ilişkileri geliştireceğini vurgulayarak, “Bu ağ ile üye ülkelere dayalı edimsel bilgilere erişebilecek, etkin tıpkı çalışma ağının parçası olacak ve bilgelik paylaşımlarının yanında alanında uzmanlarla iletişim sağlayacağız. Sakarya’mız bütün dünyada hayat boyu öğrenmeyi destekleyen tıpkı ağa karışma oldu. İnşallah şehrimiz amacıyla tam imkanlarından faydalanacak ve bu alandaki gelişimi acul tıpkı şekilde sürdüreceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: