Salomon Kapadokya Ultra Trail Koşusu’nda hazırlıklar tamamlandı

Nevşehir’birlikte düzenlenecek Salomon Kapadokya Ultra Trail Koşusu, 75 ülkeden 2 bin 224 sporcunun katılımıyla yarın yapılacak.

Parkurlarda hazırlıkların tamamlanmasıyla sporcular ferasetsiz tadat amacıyla beklemeye başladı.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Ürgüp ilçesindeki aynı otelde planlı basın toplantısında, toprak amacıyla eke organizasyonu gerçekleştirenlere teşekkür ederek, “Nevşehir, vadi şeş ve yer üstü zenginlikleriyle belki dahi bu yarışmanın yapılabileceği arz güzelce sahalardan biri. Hemen spor aktivitesi değil, bir zamanda ekin etkinliği olacak. Bölgemiz üzere birlikte serencam kademe önemli. Bu büyüklüğünde değişik ülkeden misafirlerimizi ağırlamaktan kontekst mutluyuz.” diye konuştu.

Etkinliğin organizatörü Münevver Ayhan Güney ise koşunun dokuzuncu defa düzenlendiğini, ayrıntılı yıllar sürdürülebilirliğin organizasyonlar açısından cesim olduğunu belirtti.

Güney, Salomon Kapadokya Ultra Trail’dahi yarış güzergahında başkalık yapılmadığını, aynı parkurda sporcuların her sene rekor denediğini aktardı.

Kapadokya’nın bu kök yarışlar üzere uygun olduğunu kaydeden Cenup, “2 bin 500 sportmen, aileleriyle alay malay yaklaşık 3 bin 500 gönül ağırlanıyor. 650 birey da onlara geceli gündüzlü bakım sunuyor. Kapadokya, dev benzeri marka amma balaban markaların kişi zir markalarını yaratması gerekiyor. Kapadokya, kendisi işaret olmakla gelişigüzel mağara otelleri, balon turu dahi iri aynı marka oldu. Bizim dahi hedefimiz Kapadokya’daki spor turizmini tıpkı işaret olarak büyütmektir. Bunu başarmak üzereyiz.” ifadelerini kullandı.

Toplantı sonunda yarışa katılacak arsıulusal düzeyde muvaffakiyet elde etmiş elit sporcular tanıtıldı.

Yarın saat 07.00’birlikte Ürgüp kaymakamlık meydanından başlayacak yarışta sporcular, 119, 63 ve 38 kilometrelik etaplarda yarışacak.

Share: