Samsun Site Hastanesi yükseliyor

Samsun Site Hastanesi yükseliyor

Yüzde 55’i tamamlanan Samsun Site Hastanesi havadan görüntülendi

SAMSUN – Sağlık Bakanlığı’nın salt kaynakları ile yapılan 900 yatak kapasiteli Samsun Kent Hastanesi bir lahzada yükseliyor.

Karadeniz Bölgesi’nin en şişman afiyet yatırımlarından biri olan, Yap-İşlet-Devret modeli metruk, Samsun’un Canik ilçesine mensur edilen Samsun Kent Hastanesi inşaatında fiziki tahakkuk yüzdelik 55 oranına ulaşıldı. 2020 yılında başlanan 1 bilyon 69 milyon TL envestisman bedelci ve 900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi inşaatı hızla devam ediyor.

Yapımı bittiğinde aynı sağlık üstü haline gelecek hastane umumi otama üniteleri dışında onkoloji hastanesi, serencam teknoloji tetkik cihazlarıyla donatılmış bir nükleer tıp merkezi, his yaradılış cerrahi ve sine merkezi, genetik hastalıkların tedavi sürecinin yönetileceği kalıtım bilimi hastalıklar merkezi, üreme apotr tedavi merkezi, organ ve nesiç nakli merkezi, inhitat merkezi, acılı merkezi, 40 ameliyathane ve 1 melez ameliyathaneyi bünyesinde bulunduracak.

234 bin 371 metrekare yer alanı ve 68 bin 990 metrekare oturum alanı olan hastanenin 2023 yılı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.Share: