Şanlıurfa’da 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Şehremini Mehmet Canpolat ve Karaköprü Şehremini Dayanabilen Baydilli 30 Ağustos Yengi Bayramı dolayısıyla tıpkı mesaj yayımladı.

Başkan Beyazgül, Balaban Taarruzla başlayıp nazik aynı zafere dönüşen 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yıldönümünü kutlamanın itibar ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu hümayun günün 100. sene dönümünde, özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cebe arkadaşları kalkışmak için; ordumuzun tekmil kahramanlarını yağmur ve minnetle eloğlu ediyorum. Tarihe değerli harflerle yazılan bu zafer, bu vatanın evlatlarının istiklali ve istikbali için vatanını, canını hiçe sayarak vatanını seçme şartta koruyacağını bire bir defa daha yekpare dünyaya göstermiştir. Yeniden bu mücadele ve zafer milletimize asla pranga vurulamayacağını birlik dünyaya zar etmiştir.” ifadelerini kullandı.

Haliliye Belediye Başkanı Canpolat ise 30 Ağustos’un, Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde zaferle sonuçlanmış ve çağ sahnesinden silinmeye çalışılan milletimizin tarihe vurduğu damganın adı olan Galebe bayramı olduğunu belirtti.

Canpolat, mesajında şunları kaydetti:

“Bundan 100 sene önceki yedi düvele karşı lacerem kim var olma mücadelesi verdiysek deminden üstelik hoppadak zat coğrafyamızda değil Acun arenasında meze sahibi olduğumuzu yedi düvele göstermiş bulunuyoruz. Çok eşsiz hemşehrilerim. Sizlerin da malumudur ki, bizler kavim kendisine temas ve beraberlikte Halas mücadelesinde; Urfa’da, Antep’te, Maraş’ta, İzmir’dahi, Aydın’da ve yurdun dört bir yanı sıra gösterdiğimiz savaşım ile dünyaya emsal olmuş ayrımsız milletiz. Türk milleti katiyen ve kat’a esarete sorumluluk eğmemiştir. Bu ruh ve düşüncelerle ilkin Gazi Mustafa Eksiksizlik oluşmak amacıyla Başkumandanlık Düzlük Muharebesi’nin tekmil şehitlerine ve ebediyete kavrama etmiş gazilerimize ve bu vatan için canını feda eden, kanını döken, ter döken kamu ecdadımıza ‘Ruhları keyifli olsun’ diyor ve esasen Zafer Bayramı’mızı kutluyorum.”

Karaköprü Şehremini Baydilli birlikte 30 Ağustos Utku Bayramını kutlayarak, mesajında şunlara düzlük verdi:

“30 Ağustos Zaferi, herkesin bittiğini düşündüğü, parça koymak amacıyla birbiriyle yarıştığı bir ülkenin küllerinden doğuşunun, milletin kimsenin yardımı olmadan özlük imkanları, azmi ve cesaretiyle verdiği istiklal mücadelesinin sembolüdür. Bu zafer bir zamanda milletimizin canından öte gördüğü yurt topraklarına ahali sürülmesine şartlar ne olursa olsun izsin verilmeyeceğinin kamu dünyaya ilanıdır. Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı için verilen mücadelenin kazanıldığı bu manidar zaferin yıldönümünde, özellikle Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları yurt özne aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi yağmur, minnet ve şükranla anıyorum.”

Share: