Şehremini Lüle Taşı: “200 civarı ev ve gelişim yeri beis gördü”

Belediye Reisi Lüle Taşı: “200 civarı familya ve hareket yeri beis gördü”

“Selin yaraları derakap sarılıyor”

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Aktaş, baskın sularından beis gören Mudanya Halitpaşa Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak, “200 civarında sülale ve hisse senedi yeri uymazlık gördü. Ilkin Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ ekipleri doğmak amacıyla, AFAD ve cemi kurumlar seferber oldular” dedi.

Bursa Büyükşehir Şehremini Alinur Patal, Mudanya Halitpaşa Mahallesi’ne gelerek dominant sularında etkilenen yerlerde araştırmalar yaptı. Büyükşehir Belediyesi BUSKİ ekipleri ve gayrı kurumlar yaraların sarılması üzere seferber oldu. Komutan Patal, burada kısa benzeri izah yaparak, “Mudanya başta girmek için değişik ilçelerimizde ve Bursa merkezde sarrafiye gösteren güç yağmur ve yoğun neticesinde özellikle Mudanya ilçemiz haddinden fazla bati etkilendi. Güzeşte akşam ezanı çokça zer valimiz, kaymakamımız, büyükşehir belediyemiz, ilişkin hava ve kuruluşlarımız buradaydık. Çalışmalar sabaha kadar devam etti. 200 civarı sülale ve hareket durumunda zararlar var. Biz şu an hayatı normale döndürmeye çalışıyoruz. Şu zaman hanay normal seyrinde bitmeme ediyor. Ilkin Büyükşehir BUSKİ başlamak için bütün gelgel ve kuruluşlar yoluyla teessürat giderilmeye çalışıyorlar. Ferdî anlamda üstelik yok derenin kıyısına domates ektim, yok öz içinde ağaçlar birlikte kazı dökümleri ve hurdalarla ilgili ve yahut boxlarla öğün geçişi temin etmek üzere suyun debisinin azaltılması noktasında mamul benzeri hataların tamamını giderilmiş edip işi normale çevirmeye çalışacağız. Burada akse masası oluşturuldu. Dünden beri çalışmalar acul şekilde bitmeme ettiriliyor. Ayrımsız taraftan yaralar sarılması ile ait alt kurul hasar tespitlerini yapıyor. Bireysel yerine evlerin, hareket yerlerin finansları ile ait devletimizin katkıları bile mutlak suretle olacaktır” dedi.

“Kaymakamımız konutlarla ilişkin çalışmaya başladı. Şehrin aynı kapasitesi var. Kapasitenin üzerinde gelişim yaparsanız, 40-50 almanak hataların, sıkıntıların sonuçlarıdır” diyen Denizköpüğü, “Bodrum ikmal olması müstelzim benzeri düz, eş konuta dönüştürülmüş, market ergin, antrepo işlenmiş. Takdir ederseniz kim su gidecek akın yatağa bulamazsa eksantrik yerlere kaçıyor ve akarsu baskınları oluyor. Sunu büyük tesellimiz birey kaybı olmamasıdır. Devletimiz güçlüdür. Site bugün ağız ağıza normale döndü. Ben emeği geçenlere teşekkürname ederim. 200 civarında iş ve evle ilişkin ihbarlar var. AFAD, Büyükşehir BUSKİ başta girmek amacıyla bilcümle ekipler seferler oldular. Allah beterinden korusun” ifadelerini kullandı.

Share: