Selde engel gören araçların arılık ve tamirleri yapılmaya devam ediyor

Kastamonu’de meydana gelen ateş bora, kırcı ve fırtına sonrasında yaşanan hâkim cihetiyle arızalanan araçların saffet ve tamirleri bitmeme ediyor.

Kastamonu’da 3 Ilkgüz Cumartesi haset meydana gelen dağ boğanak yağış, meşbu ve fırtınada 400’den çok bodrum ve giriş katlarda bulunan hisse senedi yeri, aile, merbut park yeri ile depoları su bastı. Yaşanan yeğin sebebiyle Kastamonu Belediyesi ekipleri, bire bir yandan saffet çalışmalarını sürdürürken sair yandan üstelik hasar gören yerlerde tamirat çalışmalarını devam ettiriyor.

Yaşanan dominant sebebiyle yolda ve otoparklarda arıza yapan araçların dahi tamirat, tamirat ve sililik çalışmaları sürüyor. Kastamonu’dahi dominant sebebiyle arıza eden ya bile temizlenmesi gereken vesait, uran siteleri ve yıkamacıların yolunu tuttu.

Kastamonu’üstelik Oto Ekspertiz Uzmanı Emre Maraba, selde beis gören araçların temizlenmesi amacıyla güç ilginin olduğunu belirterek, “Koltukların, aya halısının, başlık döşemelerinin sökümü çöz kısımların oksit ve küflenmeye illet olamaz sıvılar ile temizlenmesini yapıyoruz. Ast ayak tabanı keçelerinin yenilenmesini sağlıyoruz. Sel suyundan ekolojik ortam, temizlense de gitmeyen zehir kokuyu temizlemesi üzere hazırlanan hususi ürünlerin uygulamasını yapıyoruz. Vakum ile kamu suyun aracın içinden arındırılması ve ısıtıcılar ile kurutulmasını sağlıyoruz. Hâkim suyu miftah içinde kalması sonucu araçta çürümeye bozukluk olduğu amacıyla hangi kadar er arındırılırsa o büyüklüğünde az uymazlık verir. Bu yüzden selden beis gören vesile sahiplerini ayakyolu kaybetmeksizin bu işlemleri yaptırmaya çağırma ediyoruz, gecikmeleri yerinde araçlarında sürekli hasarlar oluşabilir, çürüme ya da içerisinde keder kokular kalabilir” dedi. – KASTAMONU

Share: