SELIM Fırka Umumi Başkanvekili Kurtulmuş, Adıyaman’da STK temsilcileriyle tıpkı araya geldi Açıklaması

YANLIŞSIZ Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin özlük içerisinde haddinden fazla dinç olması gerektiğine meni ederek “Bizim eş aynı hedefimizin olması gerekiyor, siyasal farklılıklarımız olanaklı, dünya görüşü farklılıklarımız türlü, maltalık tarzlarımız birbirinden farklı benzer amma hepimizin eş hedefi yeniden dallı güllü aynı Türkiye’yi inşa etmek olmalıdır.” dedi.

Vareste, Türkiye Petrolleri Çok Ortaklı Ortaklığı’nda sivil topluluk kuruluşu (STK) temsilcilerinin katılımıyla planlı toplantıda, Türkiye’nin hayat dolu tıpkı izzet olduğunu söyledi.

Sivil cemiyet kuruluşlarıyla ilişkileri önemsediklerini belirten Vareste, “Yöntem tepeden bazen şeyler söyleyip dinlemesini bilmeyen, beceremeyen tıpkı hisse senedi değildir. Tığ siyasa namına sivil topluluk kuruluşlarının işlerine soyunmayacağız ama sivil topluluk kuruluşları da siyasetin işine karışmayacak. Yani bu anlamda baş başa, alay malay, ahbapça, arkadaşça savaşım edeceğiz. Birbirimizin eksiğini cemiyet kavim adına tamamlayacağız amma hepimiz kendi işimizi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin zat içerisinde çokça hayat dolu olması gerektiğine aksan özne Vareste, şöyle konuştu:

“Bizim kadar ülkelerin anca sıradan hedefleri gayrimümkün. Türkiye dediğimiz devlet yemeden içmeden Anadolu topraklarındaki varlığımızdan ibaret olmadığını hepimiz biliyoruz. Türkiye koskoca bire bir evren devletinin muhassalasıdır. Yani tahminî 20 milyon kilometrede ne varsa adi üst onun tamamı bugün Türkiye’nin içerisinde vardır. Bütün söylediğimiz özdek Türkiye hoppadak Türkiye’den ibaret değildir. Türkiye’nin özlük içerisinde haddinden fazla diri olması lazım. Bizim ortak bire bir hedefimizin olması gerekiyor, siyasal farklılıklarımız kabil, dünya görüşü farklılıklarımız olabilir, sahn tarzlarımız birbirinden ayrımlı mümkün ama hepimizin eş hedefi baştan zinde tıpkı Türkiye’yi yapmak olmalıdır.”

Türkiye’nin rastgele anlamda dayanışma içerisinde olması gerektiğinin altını çizen Vareste, yeniden ateş parçası aynı Türkiye idealinin herkesin ortak ideali olması gerektiğini dile getirdi.

Numan Kurtulmuş, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ekonomisi, sanayisi, üretimi, eğitimi, milli defans sanayisi nazik Türkiye, öz içerisinde içtimai dokusu hakeza tıpkı bina kabilinden kuvvetli olan, çöz içe önceki, birlikte dayanışma içerisinde olan bire bir Türkiye. Çok şükür gelişigüzel ahit az buçuk daha duruluk alıyoruz ama gidecek çokça elan yolumuz, mesafemiz var. Allah’ın izni ile lacerem geçmişte nazik global medeniyetler kurulduysa Selçuklu’nun ve Osmanlı’nın kurduğu kadar önümüzdeki dönemde birlikte dünyanın iri toptan medeniyetlerinden birisi üstelik bu coğrafyadan ve bu topraklardan yeşerecektir. Buna aşama kadar eminim. Buna inancım kadar akva ayrımsız şekilde inanıyorum. Hepimiz bile bu inançla bu istikametle yürüyeceğiz. Eksikliklerimiz kabil, eksiklik ve hatalarımız türlü, bunları tamamlayacağız. Bunları birlikte bire bir mızıka oyunu içerisinde gerçekleştireceğiz.”Share: