SELIM Parti Genel Başkanvekili Vareste, Adıyaman’da gelişim insanlarıyla aynı araya geldi Açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, alelhusus ensiz ve ılımlı gelirli vatandaşların alım gücünün arttırılması amacıyla çabalarını sürdüreceklerini belirtti.

Tevhit Sanayi Bölgesi’ni ülfet ederek gelişim insanları ile tıpkı araya mevrut Vareste, burada yaptığı konuşmada, müstevli sürecinde pahalılık nedir bilmeyen ülkelerin dahi çokça efdal para şişkinliği rakamlarıyla karşılaştığını söyledi.

Kurtulmuş, dünyanın hiçbir döneminde tanık olunmayan nazik aynı burgaç yaşandığını, hem salgında hem birlikte müstevli sonrası ortaya çıkan şartların tedbir zincirlerinin kırılmasına, üretim maliyetlerinin artmasına hele erke fiyatları özellikle atılmak üzere haddinden fazla bunaltıcı yükselişlere hastalık olduğunu anlattı.

Ülkelerin makro ayrımsız kısmının küçülme, daralma yoluna gitmek zorunda kaldığını dile getiren Vareste, Türkiye’nin sabık yıl büyüdüğünü vurguladı. Türkiye’nin sabık yılı büyümeyle atlatan ülkelerden birisi olduğuna meni fail Vareste, şöyle konuştu:

“Bu yıl dahi evvel çeyrekte yüzde 7,5 ikinci çeyrekte üstelik yüzde 7,6 nazik tıpkı nema oranına ulaştık. Dünyanın derecelendirme kuruluşları Türkiye amacıyla 2022 nema hedeflerini yüzde 4,5’ten yüzdelik 5,2’ye yükseltti. Bilcümle bunlar sizlerin yardımıyla oldu. Cebin teri ile üreten, helal idrak peşinde koşan, bu mütehammil sürece rağmen değme türlü riski düzlük göğüsleyerek üretimlerini sürdürmeye hız fail siz zer girişimci hisse senedi adamları arkadaşlarımız sebebiyle bunlar gerçekleşti.”

Bodur sürede Türkiye’nin dünyanın 10 iri ekonomisinden birisi haline geleceğini tabir eden Vareste, şunları kaydetti:

“Bunu söylediğimiz devir birileri itiraz ediyor ama rakamlar ortadadır. G20 ülkeleri arasında Türkiye bu yıl büyümede ikinci ülkedir. Bunların kategorik bölüt, hayata, yevmi hayatımıza yansımaları olacaktır. Hele bile ev ve itidalli gelirli vatandaşlarımızın çekicilik gücünün arttırılması için da çabalarımızı sürdüreceğiz. Bu badireyi Türkiye atlattığı üzere girişim kadar eminim ki bu sürecin sonunda de Türkiye iri aynı avantajla diğer ülkeler ortada rekabet fail kıvrak bire bir mutluluk olacak, üreten dış satım işleyen dünyadaki alelhusus erdemli uygulayım bilimi alanında da rekabet edebilen hayat dolu aynı Türkiye olma uğrunda ilerleyeceğiz. Hepinize bu dönemdeki fedakar, faal çalışmalarınız dolayısı ile haddinden fazla teşekkürname ediyoruz.”Share: