Serencam an haberi: Misafirliğe gittiği evde öldürülen genç adamın annesinden şoke fail iddia

Kocaeli’de Tufan Korkmaz’ın misafirliğe gittiği evde öldürülmesine ilişkin tutuklanan 2 sanığın yargılanmasına başlandı. Sanıklardan şikayetçi olan zihayat adamın annesi, “Oğlumu planlı benzeri şekilde öldürdüler. 5 bin TL üzere oğlumu öldürdüler. Bu insanlar bana senelerce ‘Anne’ dedi” ifadelerini kullandı.

Görüngü, 22 Karı tarihinde Gölcük ilçesine bağlı Hisareyn Karaköprü Mahallesi’nde mevcut benzeri sitede meydana geldi. 35 yaşındaki Tufan Korkmaz, misafirliğe gittiği arkadaşının evinde silahla vurularak hayatını kaybetti. Olaya ilişkin Erman K. ve evde bulunan Dursun Kağan A. gözaltına alındı. İfadeleri alınan şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Tufan bu borcu ödemeyince ona kefil olmuştum”

Erman K. ve Dursun Melik A.’nın Kocaeli 3. Gösterişli Ceza Mahkemesinde yargılanmasına başlandı. Duruşmaya vakfedilmiş sanıklar, taraf avukatları, aileler ve tanıklar katıldı. Savunması üzere saraka hakkı sunulan Dursun Melik A., “Tufan benim çocukluk arkadaşım olur. 2018 yılında kendine telefon alarak borçlanmıştı. Tufan bu borcu ödemeyince ona kefil olmuştum. Borcunu ödemediğinden haberim yoktu. Bu vecibe cihetiyle hacizlik oldum. Tufanı arayarak kendisine illet borcu ödemediğini ve illet benim haberim olmadığını sordum. Bu esnada Erman’ın hisse senedi yerinin yanındaydım. karşı karşıya konuşalım diye niteleyerek meşveret geçince ego Erhan’dan arabanın anahtarını istedim. Erman beni sakinleştirdi. Bu Arada Tufan’ın evine gittik. Avukatla konuşmasını, taksitlendirme yaptırmasını söyledim. Henüz bilahare Tufan beni arayarak taksitlendirmenin olmayacağını cesaret kartıyla ifa yapılabileceğini ve cesaret kartı bulmaya çalışacağını söyledi. Tufan bana kuvve atarak cesaret kartını bulamadığını yazmıştı. Tufan’ı aradım ulaşamadım” dedi.

“Erman sehpanın altında mevcut tabancayı odaya göndermek amacıyla alınca silah ızdırap aldı”

Görüngü tarihinde Erman K.’nın kendisini aradığını söyleyen Dursun Hakan A., “Erman bana, ‘Kaçta işten çıkacaksın?’ kabil sorular sordu. ‘Akşam görüşelim’ diye anlaştık. Sonrasında Erman beni bire bir daha arayarak bekar evine Tufan’ın de geleceğini söyledi. İşten çıktıktan bilahare evine gittim. Gittiğimde Tufan ve Erman ispirto alıyordu. Bodur aynı süre oturdum. Sehpanın üzerinde tabanca gördüm. Tabancayı alarak sehpanın alt gözüne koydum. Tabancayı koyduğumu Tufan’dahi, Erman’dahi gördü. Tıpkı müddet sonraları Erman hisse senedi hesabına eser geldiğini söyleyerek kendisinin alkollü olması cihetiyle benim ilgilenmem üzere ricada bulundu. Gidip işi hallederek ansız geldim. Beraber ispirto almaya bitmeme ettik. Konu icra meselesine gelince Tufan’a, ‘Neden ödemiyorsun?’ diye sordum. Tufan ise bana, ‘Param yok sen öde, sonradan ben sana öderim’ dedi. Öyle söyleyince kendisine kızdım ancak aramızda kavga ya üstelik tehdit içerikli tıpkısı konuşma geçmedi. Ağız Dalaşı bittikten sonra Erman sehpanın altında mevcut silahı odaya çekmek amacıyla aldı. O esnada tabanca dokunaklı aldı. Tufan’ın yaralandığını fark ettik. Erman tufana tampon yapmaya başladı. Ben şipşak ambulansı aradım. Bu esnada tufanın bilinci yerindeydi. Üzerime atılı suçu kabul etmiyorum, tahliyemi istiyorum. Görüngü öncesinde evet bile görüngü haset Erman ile Tufan ortada seçme gerginlik evet de husumet yoktu” diyerek konuştu.

“Ben kardeşimi kaybettim, düşünülerek yapmadım”

Erman K. ise savunmasında, “Kağan’la birlikte Tufan’ın evine gittik. Tufan parayı ödeyemeyeceğini söyledi. Kağan’a asude olmasını ve bu sebeple çarpışma etmemelerini söyledim. Tıpkısı ahit sonraları Kağan ve Tufanı temas etmek üzere benim ve beş altı kuma arkadaşımın kiraladığı bekar evine çağırdım. Geçmiş Tufan geldi, bu arada etil alkol almaya başladık. Bire Bir süre sonraları Melik geldi. Üçümüz gelişigüzel ispirto almaya bitmeme ettik. Saat 17.45 kabil Hakan benim dükkana gelen bir bölük malzemeleri durdurmak amacıyla iş yerime gitti. Alkollü olduğum amacıyla Kağan’dan ego gitmesini istek etmiştim. 20 an sonradan Melik eve kafasız geldi. Alkol almaya bitmeme ettik. Tufan ile Hakan arasında tartışma yaşandı ama tehdit olayı olmadı. Evli olmam sebebiyle öz evime gidecektim bu esnada de sehpanın ast gözünde mevcut bana ilişkin olan tabancayı alarak odaya atmak istedim. Bu esnada cebe patladı. Tufan’ın yaralandığını gördüm. Acilen engelleme etmeye çalıştım, Hakan’dan ambulansı aramasını istedim. Bu sırada Tufan’a tampon yapıyordum. Zırh gelişigüzel ahit sehpanın alt gözünde duruyordu. Cümle silahın orada bulunduğunu bilirdi. Iştahlı vurmadım. Kimseye cebe doğrultmadım. Hakan benzeri molekül yapar korkusuyla tabancayı alıp yatak odasına yollamak istemiştim. Ego kardeşimi kaybettim, düşünülerek yapmadım” ifadelerini kullandı.

“5 bin TL üzere oğlumu öldürdüler”

Sanıklardan şikayetçi olan Tufan Korkmaz’ın annesi Gülseren Korkmaz, “Olaydan bire bir çevrim evvel Tufan’ın telefon konuşmasına tanık oldum. Tufan, telefonda konuştuğu Hakan’a, ‘3 günde 5 bin TL’yi nerden bulabilirim. Canımı mı alacaksınız?’ dedi. Hakan’ın, ‘Gerekirse alırız’ dediğini duydum. Oğlum telefonla konuştuğu esnada haddinden fazla yakınımda olması cihetiyle bunları duydum. Zira bunu oğluma o devir sorduğumda doğrulama etti. Sonrasında konuştuğu şahsı eve nida etti. Pencereden baktığımda Erman ve Hakan isimli şahısların oğlumla kapının uğrunda konuştuklarını gördüm. Bu konuşmadan ayrımsız bölüm sonraları oğlumu düzenlenen bire bir şekilde öldürdüler. 5 bin TL üzere oğlumu öldürdüler. Bu insanlar bana yıllarca ‘Anne’ dedi” şeklinde konuştu.

“Oğlum ne yaptın sen”

Tanık olarak dinlenen R.Ö., “Erman’ı dip tekmil komşum olmam cihetiyle simaen tanırım. arada bir arkadaşlarıyla o dairede toplanırlardı. Fenomen tarihinde sadece erdemli aynı çalgı aleti sesi vardı. Uğraş sesi duymadım. Tıpkısı müddet sonraları 3 sefer ‘tak’ sesi duydum. Zırh sesi miydi bilmiyorum. daha çok sızlanma sesini duydum. Daha sonraları birinin ‘Oğlum ne yaptın sen? Ambulansı ara’ gibi şeyler söylediğini duydum” dedi.

Tahliye edildi

Mahkeme heyeti, Dursun Kağan A.’nın tahliyesine, sair sanığın ise alıkonulma halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. – KOCAELİ

Share: