Serencam an haberi: Sazak merkezli dolandırıcılık operasyonunda 10 dirilik tutuklandı

Mersin merkezli 3 ilde ayyarlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 12 şüpheliden 10’u tutuklandı.

Mersin Açıkgöz Komutanlığınca, Tarsus ilçesi ile Adana ve Yozgat’ta kalifiye dolandırıcılık yaptıkları encam sürülen şüphelilere müteveccih 14 Ekim’dahi düzenlenen operasyonda yakalanan O.A, M.Ö, G.T, B.Ç, Ç.K, F.K, E.O, A.Ö, A.S, E.Ö.İ, A.B. ve İ.A’nın jandarmadaki sorgusu tamamlandı.

Şüphelilerden E.O. ve İ.A, işlemlerinin peşi sıra serbest bırakıldı.

Adliyeye sevk edilen 10 zanlı, çıkarıldıkları dideban hakimlikçe tutuklandı.

Operasyon

Sazak’in Tarsus ilçesi ile Adana ve Yozgat’ta kalifiye dolandırıcılık yaptıkları gelecek sürülen şüphelilere müteveccih başlatılan çalışmada, şüphelilerin, gelişigüzel aha çalışmayan, ahenktar aynı geliri bulunmayan, düşük ücretli bir işte çalışıp, faziletkâr miktarda kredi talebinde bulunan vatandaşlara, galiba sevap karşılığında cesaret çektirdikleri ve kimlik bilgilerini ele geçirdikleri eşhas adına kredi çekip, hem bankaları hem bile vatandaşları dolandırdıkları belirlenmişti.

Ekiplerin, 14 Ekim’de düzenlediği eş zamanlı operasyonda, zanlılar O.A, M.Ö, G.T, B.Ç, Ç.K, F.K, E.O, A.Ö, A.S, E.Ö.İ, A.B. ve İ.A. yakalanmıştı. Adreslerde, kredi kullandırılacakların de aralarında bulunduğu farklı kişilere ilişkin çokça sayıda cesaret ve telekart, pos cihazı ile sayısal materyal ele geçirilmişti.

Share: