Serencam zaman bilim | Balıkesir’de jandarmadan 109 şahsa ‘Huzur’ operasyonu

Balıkesir’de jandarmanın kaçakçılık ve suç örgütlerine yönelik operasyonlarının yanısıra güvenlik uygulamalarında 109 emanet gözaltına alındı. Operasyonlarda 10 ateşli zırh, esrar husus, gizlice sigara, kaçak şarap, metal aparatı ve hassan mizan ele geçirildi. .

Balıkesir İl Bitirmiş Komutanlığı ekipleri umumi güvenliği ve asayişi keşfetmek için Altıeylül, Ayvalık, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Edremit, Gömeç, Havran, Karesi, Kepsut, Manyas, Susurluk ve Savaştepe ilçelerinde yapılan çalışmalarda. posta arama ve aramalarında; değişik suçlardan aranan 69 şahsı yakaladı. Bu kişilerle 2 sayı ruhsatsız tabanca, 4 adet tabanca fişeği, 2 nüsha ruhsatsız av tüfeği ve 1 nüsha kurusıkı tabanca ele geçirildi.

Balıkesir İl Bitirmiş Komutanlığı ekipleri vasıtasıyla kaçakçılık ve tevhit yanlışlık olaylarına yönelik yer genelinde yapılan icraat neticesinde; 745 adet bireşimli eroin hap, 482 gram metamfetamin, 2 kilogram 757 gram kötü, 3 temel kenevir, 15 gram afyon sakızı, 10 adet mızrap istimal aparatı, 1 skor hassas sağlama, 879 litre uğrun şarap, 123 bin 460 skor kırcı makaron, 120 kilo tütün, 2 skor kendiliğinden sigara taklip makinası, 2 adet tabanca ve 3 sayı av tüfeği ele geçirilirken, olaylara müdahil 40 kaba insan yakalandı.

Yakalanan şahısların sorgusunun sürdüğü, işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edileceği bildirildi. – BALIKESİR

Share: