Serencam zaman malumat: AMCASININ KÖRLEMEDEN VURDUĞU AYŞE’NİN GİDEMEDİĞİ ÜNİVERSİTEDEKİ SIRASI YERSIZ KALDI

SAMSUN’üstelik 3 bölüm önceki amcası muhtar Mehmet Tural’ın (58) temizlediği tabancasının biberli alması sonucu yaşamını yitiren Ayşe Berrak Tural (20), bu yıl anahtar yaptırıp, hiç gidemediği Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Çığır Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü’nde 1’inci sınıf öğrencileri tarafından önceki derste anıldı. Hüzne boğulan öğrenciler, tek tanışamadıkları Ayşe Ziya için yersiz bıraktıkları sıraya karanfil bıraktı. Öğrencilerden Eray Irmak, ‘Bugün haddinden fazla üzgünüz. Sırası bilcümle boş kalacak. Onu bütün hatırlayacağız ve tamamıyla kalbimizde olacak’ dedi.

Olay, 18 Eylül günü Bölge ilçesi Şürekâ Mahallesi’nde meydana geldi. muhtar Mehmet Tural’ın, iddiaya göre evinde temizlediği ruhsatlı tabancası, ezbere biberli aldı. Tabancadan sâdır kurşun, karşısında oturan yeğeni Ayşe Aydınlık Tural’a hamiş etti. Kanlar süresince küsurat Ayşe Fer Tural, amcası Mehmet Tural marifetiyle Bölge Kerem Hastanesi’ne götürüldü. Ameliyata alınan Ayşe Temiz, doktorların tamam çabasına karşın kurtarılamadı. Tabancasıyla alay malay jandarmaya teslim olan Tural, ‘taksirle öldürme’ suçundan tutuklandı.

DAYI YEĞEN BİRLİKTE TOPRAĞA VERİLDİ

Ayşe Saf Tural’ın ahiret yolculuğu haberini alıp cenazeye akmak üzere yola sâdır dayısı İsmail Tural’ın (48) kullandığı belli belirsiz ticari komütatör olaydan bir dönüş sonra sabahleyin saatlerinde Amasya’dan Çorum istikametine revan Kaşif Erkoç yönetimindeki 60 BP 042 plakalı Tokat Yıldızı firmasına ilişik yaya otobüsü ile esas kafaya çarpıştı. Kazada, İsmail Tural hayatını kaybetti. Yürekli ve yeğen, Kesim ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

İLK DERSTE ANILDI, SIRASI BOŞ BIRAKILDI

Ayşe Fer Tural, bu sene araç yaptırıp, tek gidemediği Gümüşhane Üniversitesi Afiyet Hizmetleri Iz Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü’nde 1’inci dershane öğrencileri aracılığıyla ilk derste anıldı. Öğrenciler, tanışamadıkları Ayşe Aydınlık üzere tıpkısı sırayı gereksiz bıraktı. Sıraya Ayşe Ziya Tural’ın anahtar üzere çektirdiği akıbet ışık ile karanfil bırakıldı.

‘ÇOK ÜZGÜNÜZ, SIRASI ABES KALDI’

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Merdan, çok üzgün olduklarını belirterek, ‘Birinci sınıf öğrencimiz Ayşe Fer Tural, okulumuzun terbiye tedris yılına girmesiyle birlikte Gümüşhane’ye gelmeyi planlıyordu. Yaşanan feci tıpkı kaymakamlık sonucu hayatını kaybetti. Kızımıza Tanrı yağmur eylesin. Üniversite namına çokça üzgünüz. Dersler başladı fakat kızımız Ayşe aramızda yok, sırası abes kaldı. Bölümümüzün akademik kadrosuyla, Ayşe’yi geçmiş dersinde anmaya çalıştık. Namına tıpkısı vefa sunmak istedik’ dedi.

‘DAİMA KALBİMİZDE OLACAK’

Öğrencilerden Samsunlu Eray Irmak (20) bile hemşehrisi olduğu Ayşe Işıklı ile haddinden fazla bereketli yordam kurabileceklerini düşündüğü fakat bunun gerçekleşmediğini söyledi. Irmak, “Tam arkadaşlarımız çok üzüldü. Ayşe arkadaşımızın Samsunlu olması beni daha çok üzdü. Şayet okula gelebilseydi birbirimize bindi olabilirdik. İki Samsunlu namına henüz mümasil benzer ve birbirimize apotr olabilirdik amma talih olmadı. Ayşe’nin hesabına ilk derse karanfilleri geldi. Ailesine başsağlığı diliyorum. Sınıfta Ayşe’ye mesafelik ayırdık ve sırası hep abes kalacak. Biz onu bütün hatırlayacağız ve daima kalbimizde olacak? diyerek konuştu.Share: