Sınır İstanbul, deniz taşımacılığına kullanılmamış aynı dem getirecek

Geçek İstanbul, deniz taşımacılığına kullanılmamış aynı kan getirecek

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’bile düzenlenen Bahir Taşımacılığından Kaynaklanan Limonluk Gazı Emisyonlarının Azaltılmasına İlişkin Tedbirler Sempozyumunda mütekellim Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakan Yardımcısı Sağlıklı Dursun, “Deniz taşımacılığına kullanılmamış benzeri soluk getirecek olan Biçim İstanbul, dünyada ve ülkemizde yaşanan teknolojik ve değişin iktisadi yönelimler ülkemizin eriştirme ast yapısında kalan ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya sâdır sağgörü bir projedir” dedi.

Tekirdağ’ın Marmaraereğilisi ilçesinde bulunan Millî Deniz Emniyeti Başkanlığında Bahir Taşımacılığından Kaynaklanan Merdiven Gazı Emisyonlarının Azaltılmasına İlişkin Tedbirler Bilgi Şöleni düzenlendi. Sempozyuma Eriştirme ve Altyapı Vekil Yardımcısı Esaslı Dursun’un yanında Türk Yetkililer ve sıkı dışından yetkililer da çevrimiçi toplantıya katıldı.

Sempozyumda, sera gazı emisyonlarına yönelik küresel, lehçe ve ulusal tensikat ve uygulamalar, camekân gazı emisyonlarına yönelik kazançlı tedbirlerin toptan ve Türk Bahir taşımacılığı filosuna etkisi, alternatif yakıt ve düşük yahut sıfır karbon teknolojilerinin gelişimi ve Yeşil Bahir yakıtları üzerine değişik konuşmalar yapılarak üzerinde durulması gereken tedbirler anlatıldı.

Toplantıda benzeri müzakere özne Iblağ ve Altyapı Bakan Yardımcısı Doğru Dursun, Geçek İstanbul’un Türkiye’nin bahir yolu taşımacılığındaki rolünü güçlendireceğini rapor ederek, “Türkiye’yi dünyada şef ekonomileri arasına yükseltecek, milletimizi doğruluk ettiği yere taşıyacak dev projelerimizi mehabet aklıyla planlıyor, inşa ediyor ve sadece Türkiye’mizin değil, dünyanın de hizmetine sunuyoruz. Bahir taşımacılığına bakir ayrımsız nefes getirecek olan Geçek İstanbul, dünyada ve ülkemizde yaşanan teknolojik ve değişin ekonomik yönelimler ülkemizin iblağ madun yapısında mütezayit ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıkan vizyon benzeri projedir. Proje, İstanbul Boğazı’nı hem tarihi hem kültürel anlamda koruyacak. Gemi trafiği azalması zımnında Boğaz trafiğini kopça seferler sırasında daha zinde, sakıncasız ve deniz emniyetiyle seyahat edilmesini vatandaşlarımıza sağlayacak. Bu beklemelerin durumu, geçici sürelerdeki sıkıntılar asgariye inecek” dedi.

Share: