Solhan Spor’da dört imza

Eskimemiş mevsim hazırlıklarına takımın başantrenörünü duyurarak başlayan Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, iki ustalık grup ve iki sportmen doğmak amacıyla dört para aktarımı henüz yaptı.

Türkiye Uçan Top Federasyonu (TVF) Alpaslan Endüstri 1. Ligi B Grubu takımlarından Solhan Spor, yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde dört imza attı. Para Aktarımı çalışmalarına acul tıpkı antre yaparak başlayan Solhan Spor, anlaştığı başantrenör Ünsal İsmail Kırıcı’nın ardından yardımcı çalıştırıcı Ömer Faruk Teferruatlı, kondisyoner Nurullah Kurtaran, pasör Yağmur Taşkıran ve itidalli aktör Emincan Kocabaş ile anlaştığını duyurdu.

Yapılan dört nakil ile ilişkin Solhan Spor Kulübünden şu bilgiler paylaşıldı:

“Geçmiş yıllarda madun gözyaşı kategorilerinde takımımız amacıyla mücadele fail ve Efeler Ligi’nde geçirdiğimiz iki sezonda takımızın apotr antrenörlüğünü eden Ömer Faruk Uzun ile kullanılmamış sezonda birlikte yolumuza bitmeme edeceğiz. Spor hayatına alelade yaşlarda atletizm ile başlayan ve bu branşta mütenevvi ülke ve kesim şampiyonlukları ile Türkiye dereceleri elde eden Nurullah Kurtaran, Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Lisans öğrenimini tamamladıktan sonraları 2019 yılından beri Solhan Dilektepe Ortaokulu’nda Beden Terbiyesi ve Spor Öğretmenliği yapıyor. Nurullah Kurtaran eskimemiş sezonda takımımızın kondisyoneri yerine göreve başladı. Uçan Top kariyerine 2007 yılında Arkas alt yapısında başlayan burada geçirdiği sürenin peşi sıra 2011 sezonunda Gümüşhane Torul Toyluk Takımına nakil olan 1992 doğumlu pasör Yağmur Taşkıran, sırasıyla Bal Spor, Trabzonspor, Fındıklıspor, Alanya Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor, Malatya Büyükşehir Belediyesi takımlarında gestalt giyerken, bakir mevsim amacıyla Solhan Spor’umuz ile anlaşmıştır. Eskişehir DSİ Bentspor’dahi voleybol kariyerine başlayan 1995 tevellütlü Emincan Büyükbaş, Zonguldak Ereğli TED Kolejliler, TVF Spor Lisesi, Galatasaray, Düzce Belediyespor, Alanya Belediyespor ve Melikgazi Belediyespor takımlarında tarz giyerken, Cizre Belediyespor ve Şanlıurfa Belediyespor takımlarında play-off karşılaşmalarında mücadele etti. Nasip Milli Bando ve A Milli Topluluk’da dahi minval terletici, 2.03 boyundaki itidalli oyuncu, eskimemiş zaman için Solhan Spor’umuz ile anlaşmıştır.” – BİNGÖL

Share: