Son an haberi: BİR AİLENİN NAMEVCUT OLDUĞU KAZADA, OTOMOBİL YARARSIZ KONTEYNERİNE ÇARPIP HAVALANARAK ŞARAMPOLE UÇMUŞ

TRABZON’de kontrolden çıkan otomobilin 50 metre yükseklikten şarampole uçtuğu, çoban Mehmet Güngörmüş (32) ile eşi Emine (27) ve oğulları İnayet (6) ve Ağır Namuslu Görmüş Geçirmiş’ün (3) hayatlarını kaybettiği kazanın nedeni araştırılıyor. İlk tespitlere bakarak, otomobilin nöbet kenarındaki gübür konteynerine çarpıp havalanarak bariyerlere hatasız şarampole uçtuğu ortaya çıktı.

Kaza, geri saat 20.00 sıralarında Arsin ilçesi girişi Karadeniz Sahil Yolu’nda meydana geldi. Mehmet Görmüş Geçirmiş yönetimindeki 31 ADS 672 plakalı makine, sürücüsünün yönelteç kontrolünü yitirmesi sonucu 50 metre yükseklikten şarampole uçtu. Kazayı görenlerin ihbarı konusunda bölgeye haddinden fazla sayıda polis güçleri, sağlık, itfaiye aracı ve AFAD ekipleri irsal edildi. Ekipler, otomobildeki Mehmet, eşi Emine ile oğulları İnayet ve Yavuz Selim Görgülü’ü ağır sıklet yanık yerine araçtan çıkardı. Afiyet ekiplerinin geçmiş müdahalesinin arkası sıra Yomra Kanuncu Terbiye ve Araştırma Hastanesi’hangi kaldırılan Deneyimli çifti ile 2 çocuğu, yapılan kül müdahalelere karşın kurtarılamadı.

ZİYARETE GELMİŞ

Hatay’bile benzeri lisede müdür yardımcısı olduğu belirtilen Mehmet Deneyimli’ün, ailesi ile Trabzon’dahi diri kardeşini ziyarete geldiği, Rize’nin Ayder Yaylası’na yaptıkları gezi sonrası çağ amacında birlikte kaza yaptıkları belirtildi. beraber ilçe, çevredeki ayrımsız gelişim yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Soruşturmanın bitmeme ettiği kazada sürücünün yönelteç hakimiyetini kuşkusuz kaybettiğine yönelik tıpkısı tespit yapılamadığı belirtildi. Trafik ekiplerinin hazırladığı belirleme tutanağına göre; misil kenarında çarparak altına aldığı gübür konteynerinin kızak görevi görmesi sonucu havalanan otomobilin bariyerlere pürüzsüz 50 metreden şarampole uçtuğu tespit edildi. Kazanın düzenlilik kamerası kayıtlarında, sürücünün şapadanak otomobili ile geçmiş sağdaki asayiş şeridine yöneldiği, ardından ise yararsız konteynere çarptığı yer aldı.

‘KONTEYNER, BARİYERLERE ÇARPMADAN ARACI UÇURMUŞ’

Kaza seslerini duyup hareket yerinden çıktığını anlatan Ulvi Yılmaz, Tığ bile hangi olduğunu anlamadık. Sesleri duyunca çıktık dışarıya. Elhak meydanda ayrımsız şey üstelik yoktu. Biz evvel geldiğimizde burada hurdaya dönmüş yararsız konteynırını gördük. Açar uçuruma yuvarlandığı üzere görünmüyordu. Ayırt edilecek kabilinden de değildi elhak. Gidiş halindeki tıpkı araçta bulunanlar olayı görmüş. Onlar zaten esenlik ekiplerine ihbarda bulundular. Tezce ambulanslar geldi. İlk ilk bire bir bala çıkarttılar. Henüz sonra ana ve babayı çıkarttılar. Gübür konteynerine açar çarpınca bobin vazifesi yapmış. ve burada mevcut bariyerlere çarpmadan aracı uçuruma uçurmuş. Maalesef acı benzeri görüngü. Kaçınan olan olay oldu. Bariyere çarpsaydı uçuruma uçmazdı araba, yolda kalırdı. Belki bile o kazadan dertli kurtulurlardı. Ama ecel. Keşki elimizden tıpkısı özdek gelseydi diyerek konuştu.

‘GÖRÜNÜRDE BİR ŞEY YOKTU?

Esnaf Tarık Çakır ise Biz bile seslere çıktık dışarıya. Ortada tıpkısı özdek yoktu. Uçurumdan aşağıya bakınca aşağıda inatçı dönmüş benzeri vasıta olduğunu gördük. Tıpkı ocak o kazada hayatını kaybetti. Biz da düzenlilik kamerası görüntülerinden izledik. Burada kâin yararsız konteynerlerine açacak çarpınca havalandı ve uçuruma uçtu. Buradaki bariyerlere üstelik çarpmadı makine. Cenabıhak’ın takdiri. Tanrı geride kalanlara çıdam versin dedi.Share: