Son dakika haberleri! Misafirliğe gittiği evde maktul zihayat adamın annesinden şoke eden tez

Misafirliğe gittiği evde öldürülen canlı adamın annesinden şoke eden tez

“5 bin TL amacıyla oğlumu öldürdüler. Bu insanlar bana yıllarca ‘Anne’ dedi”

KOCAELİ – Kocaeli’de Tufan Korkmaz’ın misafirliğe gittiği evde öldürülmesine ait tutuklanan 2 sanığın yargılanmasına başlandı. Sanıklardan şikayetçi olan genç adamın annesi, “Oğlumu planlı tıpkısı şekilde öldürdüler. 5 bin TL amacıyla oğlumu öldürdüler. Bu insanlar bana yıllarca ‘Anne’ dedi” ifadelerini kullandı.

Görüngü, 22 Ev tarihinde Bataklık ilçesine sınırlı Hisareyn Karaköprü Mahallesi’nde mevcut aynı sitede meydana geldi. 35 yaşındaki Tufan Korkmaz, misafirliğe gittiği arkadaşının evinde silahla vurularak hayatını kaybetti. Olaya ilişkin Erman K. ve evde mevcut Dursun Melik A. gözaltına alındı. İfadeleri alınan şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Tufan bu borcu ödemeyince ona kefil olmuştum”

Erman K. ve Dursun Hakan A.’nın Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına başlandı. Duruşmaya tutuklu sanıklar, taraf avukatları, aileler ve şahitler katıldı. Savunması amacıyla alay hakkı verilen Dursun Hakan A., “Tufan benim çocukluk arkadaşım olur. 2018 yılında kendine telefon alarak borçlanmıştı. Tufan bu borcu ödemeyince ona kefil olmuştum. Borcunu ödemediğinden haberim yoktu. Bu borç cihetiyle hacizlik oldum. Tufanı arayarak kendisine sebep borcu ödemediğini ve illet benim haberim olmadığını sordum. Bu esnada Erman’ın hareket yerinin yanındaydım. karşı karşıya konuşalım diyerek müzakere geçince ben Erhan’dan arabanın anahtarını istedim. Erman beni sakinleştirdi. Bu Arada Tufan’ın evine gittik. Avukatla konuşmasını, taksitlendirme yaptırmasını söyledim. Elan bilahare Tufan beni arayarak taksitlendirmenin olmayacağını cesaret kartıyla ödeme yapılabileceğini ve itimat kartı bulmaya çalışacağını söyledi. Tufan bana tema atarak güven kartını bulamadığını yazmıştı. Tufan’ı aradım ulaşamadım” dedi.

“Erman sehpanın altında bulunan tabancayı odaya alışmak amacıyla alınca silah kırıcı aldı”

Olay tarihinde Erman K.’nın kendisini aradığını söyleyen Dursun Hakan A., “Erman bana, ‘Kaçta işten çıkacaksın?’ kabilinden sorular sordu. ‘Akşam görüşelim’ diye niteleyerek anlaştık. Sonrasında Erman beni aynı elan arayarak bekar evine Tufan’ın da geleceğini söyledi. İşten çıktıktan sonradan evine gittim. Gittiğimde Tufan ve Erman etil alkol alıyordu. Gücük bir süre oturdum. Sehpanın üzerinde tabanca gördüm. Tabancayı alarak sehpanın zir gözüne koydum. Tabancayı koyduğumu Tufan’birlikte, Erman’üstelik gördü. Bire Bir süre bilahare Erman aksiyon adına yapıt geldiğini söyleyerek kendisinin alkollü olması sebebiyle benim ilgilenmem amacıyla ricada bulundu. Gidip işi hallederek dümbelek geldim. Beraber alkol almaya bitmeme ettik. Konu icra meselesine gelince Tufan’a, ‘Neden ödemiyorsun?’ diye niteleyerek sordum. Tufan ise bana, ‘Param namevcut sen öde, sonraları ben sana öderim’ dedi. Anca söyleyince namına kızdım ancak aramızda çarpışma ya de tehdit içerikli aynı meşveret geçmedi. Ağız Dalaşı bittikten sonradan Erman sehpanın altında kâin silahı odaya çatlamak için aldı. O esnada tabanca üzücü aldı. Tufan’ın yaralandığını fark ettik. Erman tufana tampon yapmaya başladı. Ego dakikasında ambulansı aradım. Bu esnada tufanın bilinci yerindeydi. Üzerime ertelenmiş suçu kabul etmiyorum, tahliyemi istiyorum. Olay öncesinde evet da görüngü günü Erman ile Tufan beyninde seçme yüklülük evet da husumet yoktu” diyerek konuştu.

“Ego kardeşimi kaybettim, bile bile yapmadım”

Erman K. ise savunmasında, “Hakan’la birlikte Tufan’ın evine gittik. Tufan parayı ödeyemeyeceğini söyledi. Kağan’a sakin olmasını ve bu sebeple kavga etmemelerini söyledim. Tıpkı gün sonradan Kağan ve Tufanı bahsetmek amacıyla benim ve birkaç ortak arkadaşımın kiraladığı bekar evine çağırdım. Önceki Tufan geldi, bu arada etanol almaya başladık. Bire Bir süre bilahare Hakan geldi. Üçümüz gelişigüzel etanol almaya devam ettik. Saat 17.45 üzere Hakan benim dükkana gelen ayrımsız hane malzemeleri bastırmak üzere aksiyon yerime gitti. Alkollü olduğum için Melik’dan ego gitmesini dilek etmiştim. 20 an sonradan Kağan eve geri geldi. Alkol almaya bitmeme ettik. Tufan ile Melik ortada tartışma yaşandı amma tehdit olayı olmadı. Evli olmam sebebiyle kişi evime gidecektim bu esnada dahi sehpanın alt gözünde bulunan bana ilgilendiren olan tabancayı alarak odaya ertelemek istedim. Bu esnada cebe patladı. Tufan’ın yaralandığını gördüm. Aceleten engelleme etmeye çalıştım, Melik’dan ambulansı aramasını istedim. Bu sırada Tufan’a tampon yapıyordum. Silah temas devir sehpanın ast gözünde duruyordu. Sistem silahın orada bulunduğunu bilirdi. Kasti vurmadım. Kimseye cebe doğrultmadım. Hakan tıpkı öz yapar korkusuyla tabancayı alıp yatak odasına alışmak istemiştim. Ben kardeşimi kaybettim, kasten yapmadım” ifadelerini kullandı.

“5 bin TL amacıyla oğlumu öldürdüler”

Sanıklardan şikayetçi olan Tufan Korkmaz’ın annesi Gülseren Korkmaz, “Olaydan tıpkı periyot önce Tufan’ın telefon konuşmasına tanık oldum. Tufan, telefonda konuştuğu Melik’a, ‘3 günde 5 bin TL’yi nerden bulabilirim. Canımı mı alacaksınız?’ dedi. Melik’ın, ‘Gerekirse alırız’ dediğini duydum. Oğlum telefonla konuştuğu esnada çokça yakınımda olması sebebiyle bunları duydum. Çünkü bunu oğluma o ahit sorduğumda teyitledi. Sonrasında konuştuğu şahsı eve çağırma etti. Pencereden baktığımda Erman ve Hakan isimli şahısların oğlumla kapının önünde konuştuklarını gördüm. Bu konuşmadan tıpkısı aktarılma bilahare oğlumu düzenlenen benzeri şekilde öldürdüler. 5 bin TL için oğlumu öldürdüler. Bu insanlar bana senelerce ‘Anne’ dedi” şeklinde konuştu.

“Oğlum ne yaptın sen?”

Şahit adına dinlenen R.Ö., “Erman’ı arka bitirme komşum olmam sebebiyle simaen tanırım. ara sıra arkadaşlarıyla o dairede toplanırlardı. Görüngü tarihinde yemeden içmeden faziletli tıpkısı saz sesi vardı. Çarpışma sesi duymadım. Ayrımsız müddet sonra 3 misil ‘tak’ sesi duydum. Cebe sesi miydi bilmiyorum. imdi ah vah sesini duydum. Elan sonra birinin ‘Oğlum ne yaptın sen? Ambulansı ara’ gibi şeyler söylediğini duydum” dedi.

Tahliye edildi

Mahkeme heyeti, Dursun Kağan A.’nın tahliyesine, ayrıksı sanığın ise tutukluluk halinin devamına değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

Share: