Son zaman haberi! Eşi, Pakistan’ı 49 bıçak darbesiyle öldürmüş

MARDİN’de, eşi Emniyetli Öner (34) vasıtasıyla 2 çocuğunun gözü önünde boğazı kesilerek defaatle bıçaklanıp, öldürülmüş Pakistan Öner’in (32) otopsi raporu ortaya imdi. Raporda, Öner’in stoper alet yaralanmasına sınırlı kemiklerinde kırıklar, vücudunda 49 stoper maşa yarası tayin edildiği ve bu yaralardan 14’ünün biricik başına bayıltıcı nitelikte olduğu belirtildi.

Görüngü, 16 Eylül’de Dargeçit ilçesinde meydana geldi. Emniyetli Öner, 9 yıldır evli olduğu Pakistan Öner ve 2 çocuğunu alarak, kardeşinin kullandığı sepetli motosikletle rustik Karabayır Mahallesi’ne çatlamak için yola bundan sonra. Tehlikesiz Öner, yolda bilinmeyen nedenle eşi Pakistan’ı tekraren bıçaklayıp, boğazını kesti. İhbar konusunda olay hesabına keyif ve uyanık ekipleri irsal edildi. Sağlık ekibi, Pakistan Öner’in yaşamını yitirdiğini belirledi. Gözaltına alınan Güvenli Öner, işlemlerinin arkası sıra sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Pakistan Öner’in şikayeti üstüne değişik tarihlerde Emniyetli Öner amacıyla 5 öğün ‘eşine yaklaşmama ve evden uzaklaştırma’ kararı verildiği; Öner’in, eşinden gayret görmeye devam edince 2 defa avrat sığınmaevine yerleştiği arkası sıra bile annesinin evine geçtiği belirtildi. Pakistan Öner’in, en üst yeniden ev büyüklerinin araya girmesiyle eşi ile barıştığı öğrenildi.

Pakistan Öner amacıyla Dargeçit ilçesinde taziyeevi kuruldu. Taziyeevi uğrunda tıpkısı araya mevrut kadınlar, gidiş yaparak cinayeti protesto etti. Pakistan Öner’in toprağa verildiği Seyit Hasan Mezarlığı’na gelen kadınlar, ellerinde fotoğrafını taşıyarak ‘Kadın, dirim, özgürlük’, ‘Kadına vurulan eller kırılsın’, ‘Kadına kalkan yabancılar kırılsın’ ve ‘Katile idam’ sloganları atıp, kabri başında ağıtlar yaktı.49 BIÇAK DARBESİNDEN 14’Ü TEK BAŞINA ÖLDÜRÜCÜBoğazı kesilerek ve tekraren bıçaklanıp, maktul Pakistan Öner’in otopsi raporu ortaya artık. Raporda Pakistan Öner’in ölümünün; çoklu stoper aygıt yaralanmasına kapalı eğe, fıkra, pelvis kemik kırıkları ve tiroid kartilaj (sorumluluk) kırığı ile alay malay çöz uzuv ve şişman soy yaralanmasından gelişen bağırsak ve dış nezif sonucu meydana geldiği belirtildi. Raporda, Öner’in vücudunda 49 kesici maşa yarası tayin edildiği ve bu yaralardan 14’ünün tek başına de bayıltıcı nitelikte olduğu kaydedildi.

Share: