Son zaman haberleri! Bursa’da arkadaşını bıçakla öldüren maznun bilgili karşısında

Bursa’nın Gemlik ilçesinde tartıştığı arkadaşını bıçaklayarak ölümüne illet olduğu iddiasıyla karşı sav açılan sanığın yargılanmasına başlandı.

Bursa 4. Yoğun Ukubet Mahkemesi’ndeki duruşmaya, “kasten katil” suçundan müebbet mahbes istemiyle yargılanan vakfedilmiş sanık Mustafa T. (43) ve taraf avukatları katıldı.

Savunmasını yapan maznun, öldürülmüş Taner Durgut ile tıpkısı birçok yıldır devam eden arkadaşlıkları olduğunu ve aralarında her ağız tatsızlığı olmadığını anlattı.

Durgut’un olaydan geçmiş iki gün süresince tün saatlerinde evine geldiğini ve bu arada alkol aldıklarını tamlayan Mustafa T, bu sırada 13 yaşındaki oğlunun da evde olduğunu ve üzerine dedikodu yapıldığını argüman eden maktulün konuşmalarından maraz duyup ağladığını dile getirdi.

Oğluna müteveccih dahi iddiada bulunan maktulün ona tokat attığını ileri süren sanık, “Sabaha büyüklüğünde beni de yatırmayarak bu konuları tekrar söyleyip sövme etmeye bitmeme etti. en üst, kadınlarla dedikodusunu yaptığım gerekçesiyle bıçağını çekti, oğlum arada kaldı. Oğlumu odadan çıkardım, öldürülen benimle boğuşmaya bitmeme etti. Koluma bıçak darbesi vurunca üzerimde taşıdığım çakıyı çıkarıp vurmaya başladım. Şuurumu kaybettiğim amacıyla kaç çarpış vurduğumu hatırlamıyorum.” diyerek konuştu.

Sonrasında maktulle konuştuklarını ve ambulansı aradıklarını nâkil Mustafa T, “Cankurtaran gelene kadar öldürülen benim yanımda öldü. Ego bile polisi arayarak doğrulama oldum. Öldürme kastıyla debi etmedim. Pişmanım.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın olay günü evde bulunan oğlu S.C’nin şahit kendisine dinlenmesine ve sanığın mevkufiyet halinin devamına değişmeyen vererek, dosyadaki eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Gemlik ilçesinde karı ayında meydana gelen olayda, Osmaniye Mahallesi Sümer Sokak’ta ayrımsız evde Mustafa T. ile arkadaşı Taner Durgut (45) arasında ağız dalaşı huruç, tartışmanın kavgaya dönüşmesi üstüne Durgut bıçakla yaralanmıştı. Mustafa T’nin durumu bildirmesi üzerine bölgeye polis güçleri ve keyif ekipleri sevk edilmiş ve Durgut’un öldüğü muayyen, gözaltına alınan Mustafa T. tutuklanmıştı.

Share: