Sonuç dakika keyif: Türkiye’nin sunu acul ambulans sürücüleri bu eğitimlerle yetişiyor

Türkiye’nin genişlik aceleci cankurtaran sürücüleri bu eğitimlerle yetişiyor

Bu eğitimler ambulansın vakaya gidiş süresini kısaltıyor

Eskişehirliler ambulansa 5 dakikadan gelişmemiş sürede ulaşıyor

Ambulans personeline emniyetli sürüş eğitimi verildi

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de 112 Müstacel Servis personeline verilen Cankurtaran Sürüş Güvenliği Eğitimi’nin vakaya ulaşım süresinin kısalmasında nazik yarar sağladığını tamlayan 112 Ivedili Servis Başhekimi Iye Heybet Pala, “Eskişehir şu anda Türkiye’nin yer çabuk sürede ambulansa vasıl ili konumunda” dedi.

Eskişehir’in ambulanslarında görevli personellere sunulan Cankurtaran Sürüş Güvenliği Eğitimleri, vakaya erişim süresini herhangi bir güzeşte devir kısaltıyor. Kurulan parkur ile ambulans personellerine sunulan emin sürüş eğitimlerinde trafikte karşılaşılabilecek olumsuzluklara alın hazırlıklar yapılıyor. Tehlikeli trafikte bazı bazı yapılması müstelzim şakkadak manevralar üzere da 112 Acil Sağlık personeli eğitimler alıyor. Ambulans personelleri aldıkları eğitimlerin arkası sıra vakaya giderken karşılaşabilecekleri durumlara alın bile deneme nail oluyor.

“Trafikte nelerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz”

Bilecik’ten konuk kursiyer namına Eskişehir’e gelen Ivedili Tababet Teknisyeni Nurseda Gülmez, eğitimlerin deneme açısından haddinden fazla bol geçtiğini belirterek, “Yetişek haddinden fazla verimliydi. Trafikte nelerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Burada sınama etmiş olduk. Bize özgüven sağlamış oldu. Aracın hakimiyetiyle alakalı, motosiklet bilgileriyle alakadar, zincir yakışmamış evet de dümbelek ve T parkla müteallik parkurlar vardı” dedi.

“14’ü kadın 81 personelimize ASGE eğitimi verdik”

Yıl zarfında gerçekleşen 4 ayrımlı eğitimin detayları üzerine vukuf veren Eskişehir 15. Kesim Eğitim Koordinatöre Paramedik Ses Atmaca, “2022 yılında 4 kez Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi düzenledik. Hep 14’ü avrat 81 personelimize Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi eğitimi verdik. Eğitimlerimizin 1 haset eğitmen hazırlık günü tutmak için mecmu 5 günden oluşuyor. Ayrıksı 4 günde ise kursiyerlerimize eğitim bilimi veriyoruz. İlk gün yöre sınav ile başlıyoruz. Kursiyerlerimizin hikmet düzeyini ölçüyoruz. Elan sonraları önceki haset kuramsal öğüt ile tamamlıyoruz. Ondan sonraki 3 günümüz ise sahada geçiyor. Parkurlarda, ne kabilinden manevralar yapmaları gerektiği, hangi üzere düzenlilik önlemleri almaları gerektiği eğitmenlerimiz vasıtasıyla gösteriliyor. Son çevrim ise imtihan günümüz. Imtihan günümüz sahada başlıyor. Parkurlarımızda belli bire bir süreyle yapmaları gereken kül manevraları yapıyorlar. Bu kısmı tamamladıktan sonraları ikinci aşama olan kuram kısmına geçiyorlar. Nazariye kısmını bile başarıyla tamamladıktan sonradan başarı belgesi alıyorlar” ifadelerine saha verdi.

“her an tıpkı kaza riskiyle cebin karşıyayız”

Trafikte kaza riskinin anbean olduğunu ve emin sürüş eğitimlerinin oluşabilecek olumsuzluklara cebin şişman bire bir tılsım rapor ettiğini belirten İl ASGE Eğitim Bilimi Koordinatörü Sercan Özelci, “Amacımız mevcut şoförlük işleyen bütün keyif personelimize, sakıncasız sürüş eğitimi vermektir. Trafiğe çıktığımızda anbean benzeri kaymakamlık riskiyle karşı karşıya kalmamız aşikardır. Bu yüzden karşımıza deli dolu ya bile camit tıpkı huzur çıktığında bundan kaçınabilme yeteneğini, kâin olan sürüş alışkanlığını geliştirebilmek gibi bir çaba içerisindeyiz. Slalom parkurumuz olsun daralan nöbet parkurumuz olsun bütünü bulunan. O parkurları kudretli aynı şekilde tamamlamalarını istiyoruz. Bu doğal namına vakaya trafik sürelerinde üstelik aktif olacaktır. Yeniden tabii yerine trafikteki başka sürücülerin alışkanlıklarını bile değiştirecektir. Hem kendilerinin hem da başka sürücülerin hayatlarını tehlikeye atmadan hareketlerini güvenli tıpkı şekilde gerçekleştirmiş olacaklar” diye niteleyerek konuştu.

“Hikâye erişim süremiz 5 dakikanın altına indirilmiş durumda”

Eskişehir’bile cankurtaran personellerine sunulan eğitimin çok artağan sonuçlar ortaya çıkarttığını belirten Eskişehir 112 Ivedili Servis Başhekimi Veli Kurum Pala, fenomen ulaşım süresinin 5 dakikanın altında olduğunu belirtti. Vaka erişim süresi açısından Eskişehir’in Türkiye’üstelik önceki sırada olduğunu tamlayan Yaygı, şu ifadeleri kullandı:

“Cankurtaran İleri Sürüş Güvenliği ve Emin Sürüş Eğitimi veriyoruz. Bağımlı bizim haddinden fazla aktif aynı eğitmen kadromuz var. Bu sebepler Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik’in dahi havza iliyiz. Bu terbiye esasen tıpkı kesim eğitimi. Yılın esasen beri bu yana kestirmece 100 arkadaşımıza burada hem ambulans sürüşü konusunda hem bile düzenlilik sürüş ve ileri teknikler konusunda eğitimler vermiş olduk. Bu birlikte yılın son eğitimi. Daha geçmiş Motosiklet İleri Sürüş Güvenliği Eğitimi verdik. Pisti sağlayan Tevhit Endüstri Bölgesi Müdürü Nadir Küpeli’ye çokça teşekkürname ediyoruz. Eskişehir özelinde bu eğitimler sonucunda ve motosiklet ambulansın da filomuza katılması ve aktif yerine kullanılmasıyla hadise muvasala süremiz 5 dakikanın altına inmiş durumda. Ego bu anlamda Eskişehir’deki bütün kol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hoşur üstün gayretleriyle Eskişehir şu anda Türkiye’nin yer aceleci sürede ambulansa vasıl ili konumunda.”

Share: