Sonuç zaman haberi! Bakan Soylu: Bursa’da dam memurlarını haiz araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’birlikte SELIM Parti İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Soylu, “Allah’a hamdolsun, zaman ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, ayrımsız biricik terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar aynı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a kadar senelerce Suriye’birlikte Afrin’den daima yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede yeryüzü ağırlık alanlardan birisi olan Amanos Dağları Cenabıhak’a hamdolsun ki tıpkı yegâne terörist kalmadan zaman tertemiz. Ayrımsız taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl arı sili, Erzurum arı sili ve burada söylemek istiyorum, size söylemek istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 terörist kaldı, inşallah yakında tertemiz olacak. Tanrı baht edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde benzeri tek pespaye yıldırıcı kalmayacak, tertemiz olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN ÖNCE SANA YAKIN MANDACILAR VARDI’CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz iri devrimlerin altına imza attınız amma zaman burada aksiyon münteha değil. Gene söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Kayırıcı Sakarya Kayran Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Bereketli memlekette ilkokul, ortaokul, lise, üniversite okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Aynı de inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar güzelce konuşuyor ki, o kadar iyicene konuşuyor. Ama sınır dışı tezkeresine faydalı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile erk oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle lacerem oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı lacerem alınır. Ulan Kılıçdaroğlu, senden önceki bu ülkede sana mümasil mandacılar vardı, tarihe gömdü bu budun, tarihe” diye niteleyerek konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Aristokrat, “Demincek ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum hisse senedi bana düşecek diye niteleyerek. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, tıpkı de belediye başkanlarına bel şeş çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na bel şeş çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na meni altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar hoşgörüsüz bıraktı, şimdi Türkiye’yi esasen koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Uca Duygusal ZERAY- Olgay GÜLER- Amaç AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: