Spastik özürlü fut parmaklarıyla web tasarımı yapıyor

Kahramanmaraş’ta erken doğum sonrası spastik sakat dünyaya gelen 48 yaşındaki Ahmet Elagöz web tasarımı yapıyor.

Onikişubat ilçesinde kıvrak rastgele iki elini de kullanamayan Ahmet Elagöz, Orman Havza Müdürlüğü’nde bilgi işlem bölümünde çalışıyor. Bukanak parmaklarıyla elektronik beyin kullanan Elagöz kurumun web tasarımını de yapıyor.

Göl Ayağı parmaklarıyla abece yazan Elagöz, darülfünun sınavına girerek Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İktisat Fakültesi’ni kazandı. Afiyet nedenleri zımnında fakültenin dolay lisans bölümünden çıkışlı olan Elagöz daha sonradan Orman Nahiye Müdürlüğü’nde işe başladı.

22 sene önce başladığı kurumda kurumun web tasarımını yaptığını söyleyen Elagöz,”Doğuştan engelliyim. Şu zaman çalıştığım kurumda bilgi işlem bölümünde çalışıyorum. Bilgisayarla müteallik her kalem işi yapıyorum. imdi grafik ve tasarım alanında ilerliyorum. Engelimden belde ellerimi kullanamıyorum. Ayaklarımı kullanarak fonksiyon yapıyorum. Üniversite okurken bile tip, defter kısaltmak üzere ayaklarımı kullandım. Kendimi herhangi bir alanda geliştirmeye çalışıyorum. Çizge tasarımları, animasyonlar, web tasarım, ası üzere bire bir haddinden fazla özellikle uğraşıyorum. İşimi yaparken aşk ile yapıyorum. Tek sıkılmıyorum, üşenmiyorum, zoruma tek gitmiyor aksine istekle yapıyorum. Esas babasıyla zinde engelli erler eve ilişkin olmasınlar evden hariç çıksınlar bir şeyler yapsınlar kendilerini mutlu etsinler. Engellilere özürlü gözüyle bakılmasın bulutsuz olarak bakılsın” dedi. – KAHRAMANMARAŞShare: