Sultangazi’de sivrisinek kadar haşerelerle mücadele devam ediyor

Sultangazi Belediyesi ekipleri ilçenin çıkmaz ve caddelerinde ilkin sivrisinek ve karasinek girmek için böcü türleriyle ayrımlı ilaçlama yöntemleri kullanarak savaşım ediyor. İlçede ekipler dönüşümlü fiilen 7 devir ilaçlama yapıyor.

Kanatlı haşerelere cebin ULV araçları cemi sokak ve caddeleri gezerken sıcak böceği kabil haşerelere karşı de özellikle dalkavuk yerlerde ilaçlamalar yapılıyor. Sivrisineklerin ve karasineklerin çoğalmasını çelmek üzere, ULV ilaçlamasının yanında larvalara cebin dahi su birikintileri ve ruhsuz sularda larvasit uygulaması yapılıyor. Fareler için zehirli tabletler kullanılırken, bu tabletlerin çocukların erişemeyecekleri şekilde yerleştirilmesine dikkat gösteriliyor.

Sultangazi halkının sağlıklı ve erinçli tıpkı yaz geçirmesi üzere haşerelere alın ilaçlama çalışmalarına ciddilik verdiklerini tamlayan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Ekiplerimiz, Sultangazinin eksiksiz mahallelerinde, sokak sokak, ana yol ana yol ilaçlama çalışmalarına bitmeme ediyor. Ayrımlı böcü türlerine cebin farklı yöntemlerle mücadele fail ekiplerimiz, haftanın yedi haset çalışmalarını sürdürüyor. Yaz aylarında artım eğilimi gösteren zararlıların komşularımızın sağlığına zılgıt oluşturmaması ve huzurunu kaçırmaması için bati bir şekilde çalışıyoruz. Nadir komşularımıza zinde, rahat ve bahtiyar bire bir yaz diliyorum” dedi.

Share: