Süper Kupa’nın şampiyonlarından Başbuğ Vidinlioğlu’na ülfet

El Topu Süper Kupa Şampiyonu Kastamonu Belediyespor’un beceri kadrosu ile oyuncuları, Kastamonu Şehremini Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu görüşme ederek kazandıkları kupayı takdim etti.

THF Kadınlar Süper Kupa maçında Konyaaltı Belediyesi’ni 36-31 yenen Kastamonu Belediyesi, 4.kez Süper Kupa’yı kazandı. Şampiyonluğun peşi sıra Kastamonu Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Güzel, Danimarkalı Antrenör Claus Mogensen ve oyuncular, Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu konuşma etti.

Ziyarette oyuncularla bir tane yegâne ilgilenen Başkan Vidinlioğlu, Süper Yürek karşılaşmasında gösterdikleri performanstan ötürü maharet ekibi ve oyuncuları kutlama etti.

2022 yılını 3 kupayla kapatmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kastamonu Belediye Reisi Galip Vidinlioğlu, “Sporcularımız bizleri ziyarete geldiler. Süper Kupanın sahibi kendisine sezonun geçmiş kupasını da almış olduk. Hem Türkiye Şampiyonu kalkışmak hem birlikte Süper Kupayı kabul etmek pespaye Kastamonu’muza yakıştı. Sezon de açıldı. İnşallah Şampiyonlar Ligi’nde üstelik maçlarımız bitmeme edecek. Lig Şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve serencam yerine Süper Yürek’nın sahibi olan temsilcimize bir Avrupa Kupası yakışmaz mı? Tabii yakışır. Biz temsilcimize inanıyor ve güveniyoruz. İnşallah şehrimize tıpkısı Avrupa Kupası de getireceklerdir. Yöneticilerimize, teknik ekibimize ve sporcularımıza bakir sezonda başarılar diliyorum. Bu bağlamda EHF Şampiyonlar Ligi maçı çerçevesinde Minval Spor Salonumuzda Cumartesi haset saat 17.00’birlikte WHC Buducnost BEMAX takımıyla karşılaşacağız. Eksiksiz hemşerilerimizi takımımızı esermek için tribünlere davet ediyorum” dedi.

Danimarkalı Çalıştırıcı Claus Mogensen ise yıpranmamış sezona Süper Kupayı kazanarak başladıkları için çokça mutlu olduklarını tabir ederek, “Süper Kupa’da gösterdiğimiz başarıyı hafta sonu oynayacağımız karşılaşmada birlikte göstereceğiz. Iletilmek amacıyla sahaya çıkacağız. Kastamonu’ya 2 puanı kazandıracağız. Vira Etmek için elimizden gelen değme şeyi yapacağız. Haddinden Fazla ferah hazırlandık. Yekpare Kastamonu’yu tribündeki yerleri almalarını ve bizleri desteklemelerini istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

2022 yılında 3 kupa kazanarak Türk hentbol tarihine adını yazdıran Kastamonu Belediyespor, 10 Eylül Cumartesi haset saat 17.00’da Şampiyonlar Ligi önceki maçında Karadağ temsilcisi WHC Buducnost BEMAX karşılaşacak. – KASTAMONU

Share: